آموزش ساخت قفسه دکوری چوبی به صورت تصویری ، بیهوش

زمان مطالعه این مطلب: 4 دقیقه

آموزش ساخت قفسه دکوری چوبی به صورت تصویری : اگر تمایل دارید یک پروژه کاردستی حرفه‌ای را آغاز کنید، می‌توانید با ساخت یک قفسه دکوری چوبی آغاز کنید. این کاردستی یک اثر زیبا و منحصربه‌فرد برای تزیین خانه شما خواهد بود و پس از اتمام، می‌توانید آن را در اتاق یا سالن اصلی خانه‌تان نصب کنید. با ما همراه باشید در شیک تمز

تماشای عکس‌ها همواره لذت آور است و اگر عکس‌های خود را در یک قفسه دکوری چوبی آویزان کنید، علاوه بر تزیین خانه، وسیله‌ای جذاب برای نمایش عکس‌های شخصی خواهید داشت. ساخت این قفسه کاردستی نیازمند توانمندی خاصی نیست و با استفاده از وسایل ساده، می‌توانید به راحتی آن را ایجاد کنید.

اگر تمایل دارید عکس‌های خود را به شیوه‌ای خلاقانه نمایش دهید، ما را همراهی کنید تا مراحل ساخت قفسه دکوری چوبی را به شما یاد بدهیم.

وسایل مورد نیاز:

تخته‌های چوب صنوبر
ابزار برش چوب
خط کش
مته و پیچ
مته‌پیچ چوب
ناخن و چکش

آنچه در این مقاله از مجله شیک تمز می‌خوانید

مراحل ساخت قفسه دکوری چوبی

۱- برش تخته‌های چوب

در این مرحله، تخته‌های چوب صنوبر را به قطعات مورد نظر ببرید. این قفسه به شکل پلکانی طراحی شده است، به این معنا که عرض هر طبقه از طبقه پایینی کمتر است. شما می‌توانید تمام طبقات را با عرض یکسان بسازید یا از اندازه‌های مختلف استفاده کنید. در نهایت، باید ۳ تخته چوب برای طبقات قفسه داشته باشید.

آموزش ساخت قفسه دکوری چوبی

آموزش ساخت قفسه دکوری چوبی

 

۲- ایجاد شیار در هر طبقه

در این مرحله، با استفاده از خط کش، وسط هر طبقه را علامت گذاری کنید. سپس با استفاده از ابزار برش چوب، شیارهای مورد نیاز را در هر طبقه ایجاد کنید. این شیارها محل قرار گیری عکس‌ها در آینده خواهند بود. برای دقت بیشتر، می‌توانید چند خط موازی به عنوان راهنما بر روی هر طبقه بکشید.

آموزش ساخت قفسه دکوری چوبی

پس از برش تخته‌های چوب، مرحله بعدی ایجاد شیارها بر روی چوب است. ابتدا با استفاده از یک کاتر یا چاقوی خاص، حدود ۲۰ بار خطی را روی چوب بیندازید تا یک شیار عمیق ایجاد شود. سپس با استفاده از یک مته، قسمت پایین شیار را گرد کنید. عمق این شیار به سلیقه شما بستگی دارد، اما هر چه عمق بیشتر باشد، زیبایی کار نهایی شما نیز افزایش می‌یابد.

آموزش ساخت قفسه دکوری چوبی

آموزش ساخت قفسه دکوری چوبی

 

ساخت قفسه چوبی دیواری

۳- رنگ‌آمیزی چوب‌ها

در مرحله بعد، چوب‌های قفسه دکوری چوبی را با رنگ‌های دلخواه رنگ‌آمیزی کنید. اگر تمایل به حفظ حالت طبیعی چوب دارید، می‌توانید فقط یک لایه پلی‌اکریلیک روی آن بزنید. توجه داشته باشید که برخی از رنگ‌ها ممکن است به شکل شفاف یا مات نمایش داده شوند.

در صورت تمایل به ابراز رنگ طبیعی چوب، می‌توانید بعد از خشک شدن رنگ، سطح چوب را سمباده کنید. این کار باعث ملایم‌تر شدن رنگ می‌شود و در نهایت، قفسه چوبی به شکلی قدیمی و دلنشین تبدیل خواهد شد.

آموزش ساخت قفسه دکوری چوبی

ساخت قفسه چوبی در منزل

۴- سوراخ کردن جای قلاب‌ها

با استفاده از دریل، سوراخ‌هایی را برای نصب قلاب‌ها بر روی چوب ایجاد کنید. این سوراخ‌ها باید به‌طور عمودی کامل در یک ردیف قرار بگیرند و پشت سر یکدیگر قرار بگیرند. حتماً از ابتدا مکان این سوراخ‌ها را روی چوب مشخص کنید.

آموزش ساخت قفسه دکوری چوبی

آموزش ساخت قفسه دکوری چوبی

 

۵- وصل کردن زنجیرها

با استفاده از ۲ انبردست، حلقه‌های زنجیر را به تعداد لازم از یکدیگر جدا کنید. استفاده از ۹ حلقه زنجیر بین طبقات کافی به‌نظر می‌رسد و فضای مناسبی برای نمایش عکس‌ها فراهم می‌کند.

آموزش ساخت قفسه دکوری چوبی

از زنجیری که به اندازه اضافی دارید، برای آویزان کردن قفسه استفاده کنید. سپس زنجیر را به قلاب مربوطه وصل کنید.

آموزش ساخت قفسه دکوری چوبی

آموزش ساخت قفسه دکوری چوبی

 

آموزش ساخت شلف و باکس دیواری

۶- قرار دادن عکس‌ها روی قفسه

اندازه یکسان برای عکس‌ها ضروری نیست. می‌توانید از اندازه‌های مختلف استفاده کنید. یکی از ایده‌هایی که به زیبایی عکس‌ها در این قفسه کمک می‌کند، استفاده از کنف‌های ساده یا گلدان‌های کوچک و ظریف روی طبقات این قفسه است.

آموزش ساخت قفسه دکوری چوبی

همچنین می‌توانید به‌جای زنجیر، از بندهای کنفی و مهره‌های چوبی نیز استفاده کنید. آخرین مرحله، قرار دادن عکس‌ها بر روی قفسه چوبی است. لازم به ذکر است که این قفسه برای نگه داشتن عکس‌های سنگین طراحی نشده است.

آموزش ساخت قفسه دکوری چوبی

به این مطلب امتیاز دهید

هفت رژ

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

*** نظر شما برای ما بسیار اهمیت دارد ***

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*