اسکار ۲۰۲۴؛ آیا فیلم‌های سینمایی بیش از اندازه طولانی شده‌اند؟

هیو گرانت اخیرا در مراسم اهدای جوایز بفتا به عنوان بهترین کارگردانی گفت: “بیشتر این فیلم ها صادقانه بیش از حد طولانی بودند.”

به گزارش بی بی سی، هیو گرانت که به تازگی بازی در فیلم Wonka را به پایان رسانده است، علناً مدت زمان فیلم های محبوب فصل جوایز امسال را زیر سوال برد.

او ممکن است نگاهی اجمالی به برنده نهایی بفتا، اوپنهایمر حماسی سه ساعته کریستوفر نولان داشته باشد، که انتظار می رود اسکار نیز برنده شود.

با این حال، از پنج نامزد دیگر بفتا، سه فیلم استاد، بازماندگان و آناتومی یک سقوط که نامزدهای اسکار نیز هستند، بیش از دو ساعت هستند.

در جوایز بافتا، البته، گرانت مجبور به تماشای فیلم قاتلان ماه کامل مارتین اسکورسیزی نبود که طولانی ترین مدعی اسکار با 3 ساعت و 26 دقیقه است.

اما آیا طول فیلم‌های نامزد جایزه امسال بخشی از روند رو به رشد است؟ اگر چنین است، این روند چه معنایی برای مخاطبان، سینماها و کارگردانان دارد؟

وقفه و هجوم به توالت

رفتن به سینما در یک بعد از ظهر بارانی ممکن است برای چندین دهه ذهن و روح خانواده ها، زوج ها و افراد را مجذوب خود کرده باشد، اما زمان فیلم در طول این مدت در نوسان بوده است.

در دهه 1960، عصر طلایی صفحه نقره ای، تماشای فیلم به یک رویداد روزانه تبدیل شده بود.

لارنس عربستان در سال 1962 بیش از سه ساعت و نیم طول کشید. کلئوپاترا که یک سال بعد منتشر شد، چهار ساعت طول کشید و سپس کوتاه شد.

اینترلودها نقش اصلی را در این تجربه ایفا کردند، زیرا آپاراتچی ها به زمان نیاز داشتند تا حلقه های فیلم را تغییر دهند و این طبیعتاً به تماشاگران فرصتی می داد تا استراحت کنند و برای خرید بستنی سالن را ترک کنند.

اما پیشرفت در فناوری پروژکتور باعث شد که نیازی به وقفه نباشد نبودو این قسمت اصلی سینما رفتن کم کم کنار گذاشته شد. گمان می رود که گاندی محصول 1982 آخرین فیلم وسترن باشد که دارای یک آنترمیته استاندارد بود.

در دهه های پس از آن، طول فیلم به طور پیوسته افزایش یافته است و به معنای واقعی کلمه مخاطب را روی صندلی خود نگه داشته است.

فیل کلاپ، مدیر اجرایی انجمن سینمای بریتانیا، به بی‌بی‌سی گفت که اعضای آن در حال «بحث‌های مداوم» با استودیوها، توزیع‌کنندگان و سایر سهامداران هستند تا «شکست‌های ساختاری»، احتمالاً برای فیلم‌هایی که سه ساعت یا بیشتر طول می‌کشند، به سینما بازگردانند. تجربه. .

تحلیل اکونومیست از بیش از 100000 فیلم بلند بین المللی ساخته شده از دهه 1930 نشان می دهد که فیلم های محبوب امروزی در بالاترین سطح خود قرار دارند. و در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است. تحقیقات آماری چند دهه استاتیستا نشان می دهد که میانگین زمان فیلم های پرفروش در ایالات متحده و کانادا از سال 2020 تنها حدود 30 دقیقه افزایش یافته است و تا سال 2023 به 2 ساعت و 23 دقیقه خواهد رسید.

این فقط فیلم های پرفروش نیستند که مسئول این وضعیت هستند (ایندیانا جونز، جان ویک، و انتقام جویان: پایان بازی)، بلکه فیلم های نامزد اسکار نیز هستند.

آواتار: مسیر آب، نامزد بهترین فیلم سال 2023، به رکورد سه ساعت رسید.

کری بابل، تحلیلگر باکس آفیس در Excipient Relations می‌گوید: «هر دهه شاهد حضور فیلم‌های حماسی در اسکار بوده‌ایم. اولین فیلمی که در سال 1927 برنده بهترین فیلم شد، یک حماسه هوانوردی به نام بال ها بود که دو ساعت و 24 دقیقه پخش شد.

او توضیح می دهد: «فیلم های حماسی اغلب به معنای داستان سرایی حماسی هستند. این فیلم‌ها بزرگ‌تر از زندگی هستند و اغلب حاوی داستانی طولانی و کامل هستند که از مردم می‌خواهد از نظر احساسی روی آن سرمایه‌گذاری کنند.”

اما این منطق هنری تا مرزهای نهایی خود پیش می‌رود – تا جایی که مثانه‌های مخاطب همزمان با مهارت کارگردانان می‌ترکد.

پخش جریانی «جنگ سرد».

جنگ سرد بین استریمینگ و سینما در دهه گذشته نام افراد پشت دوربین را تقریباً به اندازه بازیگران درجه یک محبوب کرده است.

از آنجایی که سرویس‌های استریم برای اعتبار و جذابیت با هالیوود رقابت می‌کنند، آنها با موفقیت سرمایه‌گذاری هنگفتی برای جذب کارگردانان با استعداد انجام داده‌اند – اغلب بسیار بیشتر از استودیوهای قدیمی.

قبل از اینکه اسکورسیزی در فیلم Full Moon Killers با اپل شریک شود، برای تامین مالی این مرد ایرلندی سه و نیم ساعته به نتفلیکس روی آورد. او به بی بی سی گفت که نمی تواند مانند جاه طلبی خود از هالیوود کمک مالی دریافت کند.

این مدل به طور مشابه دیوید فینچر، ریان جانسون و اخیراً ریدلی اسکات را وسوسه کرده است. اسکات به خبر پخش نسخه چهار ساعته ناپلئون از اپل تی وی اشاره کرد، هرچند که نسخه اصلی فیلم تقریباً سه ساعت طول می کشد.

این رقابت می تواند با تضعیف قدرت تهیه کننده زمان فیلم را افزایش دهد. مارک کرمود در پادکست خود با نقد و بررسی فیلم قاتلان ماه کامل توضیح داد: «ما داستان هایی درباره افرادی می شنویم که برای استودیوها فیلم می سازند تا در سینماها اکران شوند، سپس به تهیه کنندگان می رسند. [زمان]آنها در حال مبارزه هستند. “آنها اهمیتی نمی دهند که شما در یک سرویس استریم هستید.”

این چالش برای استودیوهای فیلمسازی سنتی قیمت بالایی دارد، در زمانی که شهرها باید تعادل ظریفی بین افزایش هزینه ها – که به دلیل همه گیری کووید – اعتصابات سال گذشته تشدید شده است و چالش اغوا کردن مردم در مقابل تلویزیون هایشان ایجاد کنند. .

مایکل شامبرگ، تهیه کننده ارین بروکوویچ، با ناتالی جاروی از Vanity Fair برای مقاله اش با عنوان “چرا فیلم ها اینقدر طولانی هستند؟” صحبت می کند. وی گفت: استریمینگ تقریباً جایگزین سینما رفتن عادی شده است و تا آخر هفته منتظر می مانند تا ببینند چه فیلمی را انتخاب می کنند.

او افزود: «اکنون وقتی خانه خود را برای پرداخت هزینه یک فیلم ترک می‌کنید، چیزی می‌خواهید که از نظر احساسی قابل اعتماد باشد تا ارزش وقت و تلاش شما را داشته باشد. شما همچنین می خواهید تجربه ای فراگیرتر از تماشای فیلم در اتاق نشیمن خود داشته باشید.

سینما به‌عنوان یک «رویداد» به‌طور فزاینده‌ای به جنون ایجاد شده توسط رسانه‌های اجتماعی گره می‌خورد و صنعت و خود سینماها را به عناوین پرفروش وابسته می‌کند، خواه Top Gun: Maverick’s قرنطینه یا «Oppenheimer» در سال گذشته، برای پوشش اثرات کاهش قدرت جذب مخاطب به سینما و حتی با در نظر گرفتن محبوبیت کریستوفر نولان به عنوان کارگردان، موفقیت اصلی اوپنهایمر روی کاغذ، یک فیلم زندگینامه تاریخی سه ساعته، تا حدی مدیون پدیده باربنهایمر است: یک رویای بازاریابی تصادفی.

فراتر از آن اتفاق تقریبا تکرار نشدنی، به نظر می رسد که وسوسه شدید «طولانی بودن» برای سینماها، تماشاگران و کارگردانان تا حدودی کاهش یافته است.

کلاپ می‌گوید سینماهای زنجیره‌ای برای مقابله با انبوه فیلم‌های بلند کار سختی خواهند داشت، زیرا «به معنای نمایش‌های کمتر، گزینه‌های کمتر و در نهایت فروش بلیط‌های کمتر است – تنها بخشی از آن را می‌توان برای پاپ کورن، نوشابه‌های گازدار یا صندلی خرج کرد». لوکس جبران کرد.

کلاپ با اشاره به احتمال وقفه و فرصتی برای فروش تنقلات می گوید: ما هرگز نمی خواهیم خلاقیت را محدود کنیم، اما در میان بخشی از مخاطبان تمایل به استراحت وجود دارد.

سینماهای زنجیره‌ای Vive از معدود سینماهایی در سراسر جهان بودند که توافقنامه نمایش فیلم قاتلان ماه کامل را زیر پا گذاشتند و به‌طور آزمایشی در وسط فیلم یک وقفه ایجاد کردند.

تیم ریچاردز، مدیر اجرایی Viv، در اکتبر سال گذشته به گاردین گفت: “تحقیقات نشان داده است که مشتریان خواهان بازگشت میان افزار هستند. 74 درصد از کسانی که تست آزمایشی ما را تجربه کرده اند، بازخورد مثبتی ارائه کردند.”

کلاپ مسابقات را به عنوان یک “مناظره زنده” توصیف می کند، به ویژه با توجه به وقفه در سایر بازارهای جهانی.

این نگرانی وجود دارد که هر جا که ادامه را رها کنید، به اصطلاح، ساختار روایت مختل خواهد شد، اما با برنامه ریزی دقیق لازم نیست این اتفاق بیفتد – البته افرادی که در وسط فیلم از خواب بیدار می شوند، مخل تر هستند. او می گوید. “

اسکورسیزی به نوبه خود از مخاطبان خواست تا “تعهد” خود را به سینما نشان دهند و با توجه به تماشای زیاد تلویزیون در خانه شکایات را به شدت محکوم کرد.

او به هندوستان تایمز گفت: “شما می توانید پنج ساعت جلوی تلویزیون بنشینید و چیزی تماشا کنید… افراد زیادی هستند که 3.5 ساعت تئاتر تماشا می کنند… کمی به سینما احترام می گذارند.”

اما همه کارگردانان با این نظر موافق نیستند. همانطور که الکساندر پین مغز متفکر Survivor شکایت می کند، “این روزها فیلم های طولانی لعنتی زیادی ساخته می شود.”

او افزود که طولانی ترین ها همیشه باید «کوتاه ترین نسخه ممکن» باشد.

برای نولان، رابطه با مخاطب همان طور که در ذهنش است مهم است. او می گوید: «من خودم را به جای تماشاگران قرار دادم. من فیلم‌هایی می‌سازم که واقعاً می‌خواهم خودم آن‌ها را ببینم».

با این حال، برای مخاطبان جوان‌تر، که اغلب در عصر TikTok و YouTube با فیلم‌های کوتاه زندگی می‌کنند و دوست ندارند فیلم‌های بلند را تماشا کنند، فیلم‌های حماسی نولان – اغلب نزدیک به سه ساعت – نباید جذاب باشند.

اما کارگردان فیلم Dune دنیس ویلنوو می گوید موفقیت اوپنهایمر خلاف این را ثابت می کند. او استدلال می‌کند که مخاطبان جوان‌تر مایلند فیلم‌های طولانی‌تر را تماشا کنند و تا زمانی که «چیزی اساسی» ارائه می‌کنند، هزینه بپردازند. او به تایمز گفت: «آنها به دنبال محتوای معنادار هستند.

قسمت دوم Tamase که هفته گذشته اکران شد، ده دقیقه بیشتر از 155 دقیقه فیلم اصلی است و در مجموع پنج ساعت ماجراجویی در صحرا را روایت می کند.

یکی زنجیره ای از سینماها در بریتانیا به نام Cinema Showcase هر دو قسمت را پشت سر هم در شب اول پخش کردند.

امیدوارم وقفه ای باشد.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*