اکران فیلم جنجالی جری لوئیس 52 سال پس از تولید آن

پایگاه خبری تحلیلی شیک تمز (rimino.ir):

العربیه: «روزی که دلقک گریه کرد» فیلمی ساخته جری لوئیس، کمدین بزرگ آمریکایی در سال 1972 است، اما این فیلم به دلایلی هرگز اکران نشد. دهه ها گمانه زنی درباره محتوای این فیلم می رسد یکی او به یکی از اسرارآمیزترین اسطوره های تاریخ سینما تبدیل شده است.

چند سال قبل از مرگش در سال 2017، لوئیس یک نسخه از فیلم را به کتابخانه کنگره آمریکا داد به شرط اینکه تا سال جاری نمایش داده نشود. وصیت نامه لوئیس به پایان توقیف فیلم در ژوئن اشاره می کند.

The Day the Clown Cried داستان یک دلقک سیرک آلمانی را روایت می کند که به دلیل تمسخر آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی در اردوگاه کار اجباری زندانی می شود و نازی ها مجبور به کشتن کودکان به عنوان مجازات می شوند. لوئیس علاوه بر کارگردانی فیلم، نقش دلقک هلموت دورک را نیز بازی می کند.

گفته می شود که لوئیس بر سر تامین مالی فیلم با تهیه کننده درگیر شد و ادعا کرد که تهیه کننده به تعهدات خود عمل نکرده است. تهیه کننده همچنین تهدید کرد که فیلمساز را به دلیل نقض قرارداد شکایت خواهد کرد که منجر به درگیری شد و لوئیس مجبور شد فیلم را در اواسط استریم ترک کند.

گفته می شود که جمع آوری این فیلم برای لوئیس هزینه گزافی داشته است و باعث شده تا او در طول زندگی اش احساسات متفاوتی نسبت به فیلم داشته باشد. پس از تکمیل، لوئیس متوجه شد که چک‌های تهیه‌کننده برگشت خورده است و خدمه دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند و او مجبور شد حدود 2 میلیون دلار از جیب خود خرج کند.

روزی که دلقک گریه کرد هرگز به صورت عمومی نمایش داده نشد، اما لوئیس آن را چندین بار در طول زندگی خود به دوستان و همکارانش نشان داد. کریس لوئیس پسر کمدین بزرگ در مصاحبه ای با نیویورک تایمز در سال 2018 گفت: این فیلم جایگاه ویژه ای در قلب پدرم داشت.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*