بازیگر سریال «بازی مرکب» به اتهام آزار و اذیت جنسی محکوم شد

پایگاه خبری تحلیلی شیک تمز (rimino.ir):

فارس: اوه یئونگ سو بازیگر 79 ساله فصل اول سریال پرطرفدار «بازی مرکب» به هشت ماه حبس تعزیری، دو سال انفصال از کار و 40 ساعت درمان محکوم شد. سوء استفاده جنسی. آزار و اذیت و طبق حکم دادگاه کره جنوبی، خشونت جنسی محکوم شد.

گرفتن دست یک بازیگر زن، در آغوش گرفتن و بوسیدن بدون رضایت او از جمله اتهامات وارده به این بازیگر مشهور است.

این بازیگر در سال 2017 اتهام تجاوز جنسی را رد کرد و هنگام خروج از دادگاه به خبرنگاران گفت که هفت روز فرصت دارد تا به این تصمیم اعتراض کند و این کار را انجام خواهد داد. وی اظهار داشت که این موضوع بزرگ شده و تنها در حین همراهی بازیگر زن در اطراف دریاچه دست او را گرفته است.

در سال 2022، یئونگ سو به جرمی متهم شد و به یک سال زندان محکوم شد.

گروه حقوق زنان کره جنوبی از حکم اخیر استقبال کرد و خواستار عذرخواهی بازیگر زن از قربانیان شد.

این گروه در بیانیه ای اعلام کرد: مانند سایر متجاوزان فیلم در گذشته، شاکی تلاش می کند خشونت جنسی خود را زیر پوسته ای از مهربانی و دوستی پنهان کند.

این بازیگر کره ای با بازی در فیلم “بازی مرکب” در سال 2022 برنده اولین گلدن گلوب برای کشورش شد.

جنجال پیرامون اتهام او به آزار جنسی باعث شد تا او از فیلم در حال ساخت در کره جنوبی حذف شود.

نام سریال «بازی کامپوزیت» اخیرا به دلیل یک موضوع حقوقی دوباره بر سر زبان ها افتاد. دو شرکت کننده در “بازی مرکب: چالش” که بر اساس سریال “بازی مرکب” ساخته شده است، شرکت سازنده این برنامه تلویزیونی را به دلیل صدماتی که در جریان این چالش متحمل شده اند، تهدید به شکایت کردند.

یک شرکت حقوقی بریتانیایی تایید کرده است که وکالت دو نفر از شرکت کنندگان این برنامه تلویزیونی را که مدعی بودند در حین فیلمبرداری این برنامه در انگلیس دچار “یخ زدگی” و حملات عصبی شده اند را تایید کرده است.

ادعای این دو شرکت کننده مربوط به یکی یکی از قسمت های این مسابقه “چراغ قرمز، چراغ سبز” نام دارد که شرکت کنندگان باید از تیرانداز یک عروسک هوشمند غول پیکر دوری کنند.

نتفلیکس قبلا تایید کرده بود که سه نفر از 4 یا 6 شرکت کننده مجروح شده اند.

وکلای اکسپرس که به برنده شدن در پرونده‌های مشابه شهرت دارد، ادعا کرد که وکلای این شرکت با «بی‌حرکت نشستن» برای مدت طولانی در طول مسابقه در حالی که تلاش می‌کردند در رقابت باقی بمانند، سلامت خود را به خطر انداخته‌اند.

دانیل اسلید، مدیرعامل Express Solicitors، گفت: “شرکت کنندگان فکر می کردند که در یک رویداد سرگرم کننده شرکت می کنند و مجروحان انتظار نداشتند این همه درد داشته باشند؛ “آنها پس از گیر افتادن در موقعیت های استرس زا دردناک در سرما دچار جراحات شدند.”

اسلید افزود، از آنچه به شرکت گفته شده است، نتفلیکس مرزهای “امنیت” را به نام “سرگرمی” جابجا کرده است.

ددلاین پیش از این گزارش داده بود که این برنامه پس از گزارش هایی مبنی بر “حوادث پزشکی” در حین فیلمبرداری مسابقه تلویزیونی با “بازبینی ایمنی” روبرو شده است.

شرکت کنندگان در این برنامه قبلاً در مصاحبه ای با ورایتی ادعا کرده بودند که شرایط فیلمبرداری “کاملاً غیرانسانی” بوده و ربطی به بازی ندارد. شرکت کنندگان برای شرکت در نمایش پولی دریافت نکردند و به آنها گفته شد که این بخش از مسابقه دو ساعت طول خواهد کشید. در حالی که برخی تا هفت ساعت سر صحنه بوده اند.

در این مسابقه 10 قسمتی، مشابه سریال کره ای «بازی ترکیبی»، 456 شرکت کننده برای جایزه 4.56 میلیون دلاری رقابت می کنند که بزرگترین جایزه نقدی تاریخ نمایش تلویزیونی است.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*