تجلیل از علی نصیریان و معرفی کتاب زندگی و آثار این هنرمند بزرگ شامگاه پنجشنبه در پردیس ملت پای بسیاری از هنرمندان باز کرد. سایه شما همیشه بزرگ است قربان.

علی نصیریان هنرمند باسابقه سینما یکی او یکی از تأثیرگذارترین افراد در این زمینه است. بازیگری که هرگز دست از تلاش برنداشته و با وجود داشتن چندین نقش قابل توجه در کارنامه خود همچنان به دنبال تجربه های جدید و نقش های ماندگار است. به بهانه انتشار کتاب «زندگی و کار علی نصیریان» پنجشنبه 17 اسفند چهره های سرشناس زیادی دور من جمع شدند.

به گزارش شیک تمز، پنجشنبه هفدهم اسفند با معرفی کتاب زندگی و اثر علی نصیریان نوشته نگار حسینی، مراسم یادبود این هنرمند بزرگ در پردیس ملت برگزار شد. بسیاری از چهره های مهم به بهانه این بزرگداشت گرد هم آمدند. بهمن فرمان آرا، شهاب حسینی و علی نصیریان از جمله سخنرانان آن شب بودند و نکات مهمی را در مورد کارنامه این بازیگر محبوب بیان کردند.

شهاب حسینی که در این سال ها سابقه همکاری موفق با علی نصیریان را داشت. یکی وی یکی از حاضران و سخنرانان این مراسم بود.

شهاب حسینی یکی او یکی از مهمانان این مراسم بود و عکس های او با نصریان بارها در شبکه های اجتماعی دست به دست شد. حسینی درباره علی نصیریان و همکاری با او گفت:گفتگو صحبت از استاد نصیریان مانند حوض کوچکی است که می خواهد از اقیانوس صحبت کند. من با هم عصران و نسل های آینده خود صحبت می کنم. اگر به دنبال مدلی مشخص، واضح، ملموس و قابل درک برای نشان دادن شکوه حضور خود در یک محیط حرفه ای هستید، آقای نصیریان بهترین نمونه از آن مدل است. زمانی که در سریال «شهرزاد» افتخار کارآموزی در کنارشان را داشتم و در نمایش «عطرف» به من اعتماد کردند، منش، اخلاق، رفتار، ادب و شخصیت را از آنها فراتر از فنون بازیگری یاد گرفتم. آقای نصیریان فردی وظیفه شناس است که ما همیشه به او افتخار می کنیم و خدا را شکر می کنیم که بزرگانی چون نصیریان با وجود محدودیت ها ما را در دوران رشد شخصیت تربیت کردند. معلم! امیدوارم سایه شما بر سر ما بماند.»

مراسم بزرگداشت علی نصیریان با حضور جمع کثیری از بزرگان سینما و ادبیات برگزار شد.
بهمن فرمان آرا یکی از بزرگان حاضر در مراسم بزرگداشت علی نصیریان بود.

بهمن فرمان آرا به عنوان کارگردان سرشناس سینما نیز پیر شد و درباره نصیریان گفت: آقای نصیریان نماد فردی است که همیشه زندگی و کار هنری خود را به درستی در جامعه انجام داده و هیچ گونه فعالیت جانبی نداشته است. ببینید امروز مردی است که مایه افتخار تئاتر کشورمان است و ما بسیار مفتخریم که در چنین شبی با او ملاقات کرده ایم تا از او تشکر کنیم و از کتاب نفیس منتشر شده خوشحال باشیم.

فرمان آرا در این مراسم به خالی بودن خاطره داریوش مهرجویی اشاره کرد و گفت: خیلی چیزها باعث می شود شادی ما همیشه مشکل ساز شود. دلیل صحبت درباره داریوش مهرجویی این است که علی نصیریان در بهترین فیلم هایش نقشی کلیدی داشت و اگر فیلم «گاو» و آثارش را دیده باشید، می بینید که او همیشه در این آثار آدم مثبتی بوده است. چه اتفاقی در کشور می افتد که تمام بدن کارگردان 85 ساله ایرانی را با چاقو می زنند، گلویش را می برند و سلاخی می کنند!؟ و نمی‌توان در مورد فردی صحبت کرد که در سینمای ما مهم بود و گاهی باعث شد سینما به او اعتماد کند.»

مراسم بزرگداشت علی نصیریان با حضور جمع کثیری از بزرگان سینما و ادبیات برگزار شد.
علی نصیریان در این مراسم دقایقی به سخنرانی پرداخت.

علی نصیریان پس از شنیدن صحبت‌ها به روی پیست رفت و درباره نتایج فعالیت‌های خود گفت: دوستان این گروه در مورد من چیزهایی می‌گفتند که نمی‌خواستم و نخواهم کرد؛ چون از همان دوران عاشق نمایش بودم. یک بچه و مادرم تنبور و دف می زدم و گاهی هم که دف می زد با او می خواندم و کاری که انجام دادم خواسته خودم بود پس انتظار تعریف و تمجید ندارم آمدند گفتند. می خواستم خیابانی را به نام من بگذارم، اما من آنجا نبودم، خیلی خوب، چون یک نویسنده بزرگ گفت، وقتی رمان را می خوانی، آن را دور بریز و برو، و ما همان هستیم.

مراسم بزرگداشت علی نصیریان با حضور جمع کثیری از بزرگان سینما و ادبیات برگزار شد.
در پایان این مراسم علی نصیریان کتاب ها را به عنوان ادای احترام امضا کرد.

او پس از توضیح چگونگی ورودش به عرصه بازیگری به این نکته رسید که: «در زندگی ام جز بازیگری کار دیگری انجام ندادم و مدت کوتاهی در مدرسه ابراهیم بنی احمد معلم بودم، یک بار جمشید شیبانی، زمانی که «آقای» را بازی کرده بودم. هالو» من را در دپارتمان نمایش دید و به من گفت که بیا این کار را بکن و فیلمبرداری کن. گفتم من کارگردان سینما نیستم و بیشتر به بازیگری و ارتباط انسانی با تماشاگر علاقه دارم و به همین دلیل تئاتر است. چیزی که قابل تکرار نیست و حاوی یک ارتباط منحصر به فرد، انسانی و دو طرفه است و من هم از ابتدا این موضوع را دوست داشتم.

مراسم بزرگداشت علی نصیریان با حضور جمع کثیری از بزرگان سینما و ادبیات برگزار شد.
محمود دولت آبادی یکی یکی از میهمانان این مراسم بزرگداشت علی نصیریان بود که در مورد این هنرمند نیز صحبت کرد.

در این مراسم چهره های مهم فرهنگی و سینمایی از جمله شهاب حسینی، علی دهکردی، محمود دولت آبادی، بهمن فرزین محدث، اسماعیل محرابی، ابوالحسن داودی، بیتا منصوری، سهیل کریمی، علی نیک رفتار، احمد مسجد جامعی، علیرضا تابش، سید جمال ساداتیان و داوود موسایی در سالن نصیریان پردیس سینمایی ملت برگزار شد و در پایان بیوگرافی علی نصیریان نوشته نگار حسینی منتشر شد.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*