«تل‌ماسه ۲» نیم میلیارد دلاری شد؛ پیشی گرفتن از فیلم نخست

«تلماسه: قسمت دوم» در آستانه یک نقطه عطف دیگر در گیشه قرار دارد.

گزارش کردن مهر به گزارش ورایتی، دنباله فیلم علمی تخیلی «The Dune» به کارگردانی دنیس ویلنوو با فروش 494.7 میلیون دلاری در سرتاسر جهان به نقطه عطف جدیدی دست یافته است. این فیلم با فروش 208 میلیون دلاری در آمریکای شمالی و 289.4 میلیون دلار در سطح بین المللی، تا پایان روز دوشنبه از مرز 500 میلیون دلار عبور خواهد کرد که کمترین رقم برای هر فیلمی در دوران پس از کرونا است. رسیده است.

اگرچه اوایل سال است، اما «تلماسه 2» اکنون پرفروش‌ترین فیلم سال 2024 در باکس آفیس داخلی و جهانی است.

فیلم «قسمت دوم» پس از 10 روز نمایش در اکران، از مجموع فروش داخلی فیلم اول (108 میلیون دلار) پیشی گرفت. فیلم قبلی در باکس آفیس جهانی ۴۳۳ میلیون دلار فروخت.

خارج از ایالات متحده و کانادا، «تلماسه: قسمت 2» با فروش 36 میلیون دلاری در چین، 32.8 میلیون دلار در انگلستان، 25 میلیون دلار آلمان، 24.9 میلیون دلار فرانسه و 15.6 میلیون دلار استرالیا موفق ترین فیلم در چین بود. بوده است

این آخر هفته، فروش این فیلم از 100 میلیون دلار در پرده های آی مکس فراتر رفت و به هفتمین فیلم سریع تبدیل شد که به این نقطه عطف رسید.

برادران وارنر و لجندری انترتینمنت از سرمایه گذاران و تهیه کنندگان این فیلم هستند و با بودجه 190 میلیون دلاری آن را ساختند و 100 میلیون دلار دیگر برای تبلیغ آن هزینه کردند.

داستان فیلم نیمه دوم رمان برجسته فرانک هربرت است که در سال 1965 منتشر شد و ادامه جستجوی افسانه ای پل آتریدیس با بازی تیموتی شالامه است که پس از خیانت به خانواده اش توسط خانواده سلطنتی قدرتمند به دنبال امنیت در بیابان است. آستین باتلر، فلورانس پوگ و کریستوفر واکن در کنار زندایا، ربکا فرگوسن، جاش برولین و استلان اسکارسگارد به ایفای نقش پرداختند.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*