توضیح تهیه کننده فیلم فسیل درباره انتشار نسخه غیرقانونی و دلایل انتشار زودهنگام آن در فضای مجازی: «فسیل» قاچاق شد تا رکورد «عقاب ها» شکسته نشود.

ابراهیم عامریان تهیه کننده فیلم سینمایی «فسیل» گفت: قصد داشتند اکران این فیلم را تا نوروز 1403 ادامه دهند تا پس از چهل سال رکورد فیلم «عقاب ها» را بشکنند اما اکران غیرقانونی و باکیفیت نسخه “فسیل” باعث شد آنها تصمیم بگیرند که آن را به سرعت منتشر کنند تا به صورت آنلاین منتشر شود. وی گفت: نسخه ای که غیرقانونی اکران شده دقیقاً همان نسخه اکران سینماست و به همین دلیل نگران امنیت فیلم ها در سینماها است..

به گزارش شیک تمز، فیلم سینمایی «فسیل» به کارگردانی کریم امینی پس از یک سال رکوردشکنی در فضای مجازی منتشر شد. این فیلم با 7 میلیون و 500 هزار تماشاگر 323 میلیارد فروخت و نامش به عنوان دومین فیلم پرمخاطب سینمای ایران ثبت شد. ابراهیم امریان تهیه کننده فیلم فسیل در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا علت اکران زودهنگام این فیلم در فضای مجازی را تشریح کرد.

عامریان در این خصوص گفت: برنامه ما برای اکران اینترنتی این فیلم عید نوروز 1403 بود که متاسفانه نسخه باکیفیتی از این فیلم به صورت غیر رسمی منتشر شد و همچنان از طریق پلیس فتا پیگیر مسئولین این نسخه هستیم. هنوز نمی دانیم دقیقا چه اتفاقی افتاد که باعث قاچاق این فیلم شد اما به دلیل این اتفاق مجبور شدیم فیلم را به سرعت به صورت آنلاین اکران کنیم که با توجه به تعهدی که به پلتفرم داشتیم، فیلم در کمتر از 24 ساعت به صورت آنلاین منتشر شد. “.

وی در پاسخ به گمانه زنی های صورت گرفته نسخه ای که به صورت غیرقانونی منتشر شده ارتباطی با انتشار بین المللی آن در کشورهای عربی ندارد و توضیح داد: تمامی نسخه هایی که برای انتشار در خارج از کشور ارائه کرده ایم علامت گذاری شده است و نکته مهم این است که که فیلم برای اکران در عمان زیرنویس عربی داشت!در حالی که نسخه قاچاق زیرنویس ندارد.

با وجود اکران نسخه غیرقانونی «فسیل»، این فیلم در اولین روز اکران آنلاین خود ۷ میلیارد فروش داشت.

عامریان تاکید کرد: نسخه ای که از فیلم ما منتشر شد دقیقاً همان نسخه ای است که در سینماهای کشور در حال اکران است و حتی تبلیغات اولیه در آن گنجانده شده است و این نسخه فقط برای سینماها عرضه شده است و حتی آزمایشگاه ما هم این نسخه را دارد. نسخه بدون تبلیغات فیلم!دیسی پی بود و بدون KdiUm قابل استفاده نبوده است.ما در حال پیگیری علت این حادثه و حدس و گمان هستیم اما امیدواریم اشتباه کرده باشیم.اگر آنچه را که تصور می کنیم ثابت شد باید گفت که کل سینما در خطر است این اتفاق بسیار بدی برای کل سینمای ایران است که ممکن است روند اکران را به طور کامل تعطیل کند برخی از سرورهای مربوط به اکران در سینماهای ایران باید تعویض شوند وگرنه قطعا اکران نمی کنم. هر فیلم دیگری در آنها. سینماهای ایران».

تهیه کننده «فسیل» همچنین درباره تأثیر لو رفتن نسخه بوتلگ این فیلم بر فروش سینمای خود گفت: تلاش ما این بود که رکورد فیلم «عقاب ها» را از نظر تعداد تماشاگر بزنیم، البته ما هم به فیلم خاصی اشاره نمی کنند اما رقابت همیشه خوب است و ما می خواستیم فیلممان عنوان پرمخاطب ترین فیلم بعد از انقلاب را به خود اختصاص دهد.فیلم عقاب ها بیش از 40 سال است که این رکورد را در اختیار دارد و باعث افتخار است. تیمش این رکوردی است که اگر به آن برسیم روزی که فیلم دیگری بیاید و آن را از ما بگیرد خوشحال می شویم.چند قدمی تا شکستن این رکورد فاصله داشتیم اما متاسفانه نگذاشتند به آن برسیم. عمدی یا ناخواسته این اتفاق باعث شد که این رکورد را نگیریم.»

فیلم «فسیل» به کارگردانی کریم امینی برای اولین بار در پلتفرم فیلمو به نمایش درآمد.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*