جزئیات مراسم تشییع پیکر «جمشید عندلیبی» اعلام شد

مراسم تشییع و خاکسپاری «جمشید عندلیبی» روز جمعه برگزار می شود.

به گزارش خبر پی ام آپ به نقل از ایسنا، مراسم تشییع و خاکسپاری «جمشید عندلیبی» (نی کشاورز) روز جمعه 27 مهرماه برگزار شد. اسفند بهشت زهرا از ساعت 10:00 در حوزه هنرمندان برگزار می شود.

جمشید عندلیبی هنرمند نی بر اثر سکته قلبی ۲۴ اسفند در سن ۶۶ سالگی دار فانی را وداع گفت.

مرحوم جمشید عندلیبی از نوازندگان سرشناس نی بود که ابتدا نواختن نی را بدون استاد آموخت و سپس با رفتن به دانشگاه تهران و آشنایی با حسین الامامی به فراگیری فنون این ساز ادامه داد.

او موسیقی ایرانی را نزد هنرمندانی چون نصرالله ناصح پور، نورعلی برومند و محمدرضا لطفی آموخت و در سال ۱۳۷۷ برای توسعه فنون پیشرفته نی نوازی نزد حسن کسایی در اصفهان رفت.

این هنرمند فقید موسیقی ایرانی در طول زندگی خود علاوه بر تولید آثار موسیقایی زیادی در پروژه هایی چون «بیداد»، «نوا»، «دستان»، «دود عود»، «آسمان عشق»، «یاد ایام»، «رسوایی دل» “، ” پیام نسیم، دل مجنون، سروچمان همکاری کردند. این هنرمند که در زمینه آهنگسازی و همچنین ساخت موسیقی فعالیت فعالی دارد، شامل آلبوم های «مصافرین»، «پاییز نزار» و «مونس جان» است.

عندلیبی آثار ابوالحسن صبا را در ردیف های آموزشی با نی تنظیم و نواخت. در عین حال تک نواز نی پروژه همیشگی «نی نوا» حسین علیزاده نیز بر عهده مرحوم عندلیبی بود که بسیاری از مخاطبان موسیقی این هنرمند را با چنین اثر فاخری شناختند.

موسیقی «نی نوا» به دلیل حضور هنرمندانی چون حسین علیزاده با خلاقیت و استادی منحصر به فرد و جمشید عندلیبی با گیرا، یکی از اصیل ترین و ارزشمندترین ملودی های تاریخ موسیقی ایران است. انفرادی علاوه بر رشته نی، گروهی از نوازندگان پیشکسوت موسیقی کشورمان نیز جایگاه بالایی در بین مخاطبان پیدا کرده اند.

انتهای پیام

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*