حضور بازیگران در حزب رئیس جمهور

منبع مگتو


طبق اخبار شما: Hocatul-Islam سید ابراهیم رئیسی 25 بعد از ظهر جمعه اسفند وی در نشستی دوستانه با اهالی «فرهنگ و هنر» پس از شنیدن نقطه نظرات و نظرات 6 تن از هنرمندان عرصه شعر، سینما، خوشنویسی، موسیقی و ادبیات در سخنانی به ارزیابی استعدادهای فرهنگی در بعد دفاعی و اقتصادی پرداخت. . وی تاکید کرد: استعدادها از عناصر مهم تولید انرژی برای کشور هستند و به هنر و فرهنگ کشور اهمیت جدی داده می شود.

هنرمندان

هنرمندان

هنرمندان

هنرمندان

رئیس جمهور اعتلای هنر و فرهنگ را مایه مباهات، افتخار و اعتلای کشور دانست و به پیشرفت های چشمگیر علمی، صنعتی، فرهنگی و هنری که به برکت پیروزی انقلاب اسلامی به دست آمده است، اشاره کرد و گفت: فارغ از هر دوره حکومتی. این پیشرفت ها حاصل شد، هنرمندی که باید توسط ایران به تصویر کشیده شود تا بتوان ایران پیشرفته و فناورانه را به جهانیان معرفی کرد.

رئیسی با اشاره به نقش هنرمندان در به تصویر کشیدن برخی از افتخارات دوران دفاع مقدس، تلاش جوانان برای دستیابی به پیشرفت فناوری در کشور را از دیگر عرصه های با توانایی بالا در به تصویر کشیدن ارزیابی کرد.

رئیس جمهور از فعالان عرصه فرهنگ و هنر خواست تا با تکیه بر سرمایه های ارزشمند این ملت در راستای تجسم آثار متعالی دستاوردهای علمی، فرهنگی و هنری این کشور گام های بلندی بردارند.

وی در ادامه حمایت مالی و حقوقی از هنرمندان را یکی از وظایف دولت و ارشاد فرهنگی و اسلامی دانست و از سوی دیگر افزود: هنرمندان وظیفه دارند آرامش و امید را در جامعه به ارمغان آورند. تا با شور و هیجان ذاتی هنر خود به ویژه در نسل جوان پیشرو پیشتاز باشد و جلوه های زیبایی که به برکت انقلاب اسلامی در این کشور ایجاد شده را حفظ و به تصویر بکشد.

رئیس جمهور تعمیم حمایت از فلسطین به همه جهان پس از حوادث اخیر غزه را نشانه بصیرت، آگاهی و دشمنی ملت ایران دانست و گفت: حمایت 45 ساله ملت ایران از فلسطین گواهی است بر این امر. دقت و صحت جایگاه این ملت در تشخیص صحیح تومور سرطانی رژیم صهیونیستی در منطقه نقطه ای است که امروز مردم جهان پس از گذشت 45 سال به آن رسیده اند.

از عبارات زیر استفاده شده است: «اقدامات دولت در صنعت سینما بازنگری شود»، «سند ملی موسیقی بر اساس سند فنی و قانونی تدوین شده توسط رهبر معظم انقلاب تنظیم شود» و «مالیات». هنرمندان کم‌درآمد باید بازنگری شوند». برخی دیگر از نکات مطرح شده از سوی رئیس جمهور به سخنان برخی از اهالی فرهنگ و هنر جلب توجه کرد.

رئیسی در پایان با بیان اینکه دولت به اهالی فرهنگ و هنر به عنوان مایه افتخار کشور احترام می گذارد، اظهار داشت: نظرات و نظرات اهالی فرهنگ و هنر برای دولت ارزشمند و مفید است و انتقادات وارده به این صورت است. در ادامه آمده است: دولت نیز اعلام کرد که نگرانی هایی در خصوص بهبود برخی موارد وجود دارد و اینها بر این باور است که مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از سخنان رئیس جمهور در این جلسه با بیان اینکه دولت مردمی در تلاش است تا همه فرصت ها و ظرفیت ها را برای توسعه و کمال فرهنگ و هنر در اختیار فعالان این عرصه قرار دهد، گفت: سالی که سینما در پربارترین و پرمخاطب ترین دوران خود گذشته است و تئاتر، هنرهای تجسمی، موسیقی و شعر رویدادها و جشنواره های مهم فرهنگی و هنری کشور در حوزه های خود مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه سند ملی موسیقی پس از 45 سال به تصویب رسید، در گزارش خود از دستاوردهای 2 سال اخیر اظهار داشت: تمامی اسناد در حوزه فرهنگ و هنر در حال تدوین است؛ در حالی که این سند ملی در حال تدوین است. بنیاد پویانمایی با ابلاغ گواهینامه خود کار خود را آغاز کرد، ساماندهی بازار هنرهای تجسمی (نمایشگاه) تصویب شد و اخیراً مصوبه فعالیت شهر صنایع فرهنگ خلاق ابلاغ شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با بیان اینکه دولت مردمی برای معیشت هنرمندان اهمیت جدی قائل است، ساخت شهرک هنر در شهر جدید پرند را یکی از اقدامات دولت در این زمینه می داند. اضافه کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده شهرک های شهر هنر تا قبل از پایان اقتدار مردمی به هنرمندان واگذار می شود و ساخت پردیس تالارهای فرهنگی هنر مدرن تهران نیز در دوران گذار هنری آغاز شد. بلوار حجاب تهران تا پنجاهمین سالگرد انقلاب در خدمت هنرمندان و فرهنگیان خواهد بود.

در ادامه مرتضی امیری اسفندقه شاعران، علی دهکردی رئیس خانه سینما، ایرج نومیعی خوشنویسان، علی نصیریان بازیگران، محسن نافر فعالان عرصه موسیقی و راضیه تجار نویسندگان به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند. نظرات خود را گفتند.

با عنایت به مشکلات معیشتی هنرمندان، مشکلات مسکن و تامین اجتماعی، تنظیم موضوع اخذ مالیات از هنرمندان، تعیین و تقویت بودجه و منابع حمایتی هنرمندان و فعالیت‌های هنری و فرهنگی، اهمیت دادن به هنر. پرداختن به موضوع خوشنویسی در آموزش عالی، اهمیت دادن به دولت و تشویق مردم به استفاده از هنر خوشنویسی در بناهای تاریخی، از جمله نظرات و موضوعات مطرح شده توسط هنرمندان در این نشست، اصلاح برخی رویکردهای محدودکننده در حوزه موسیقی، اجرای جدی قانون مالکیت فکری، حمایت از توسعه صنعت نشر و حمایت از مردم برای خرید کتاب.

هنرمندان زن و مرد حاضر در این نشست پس از گفتگوی یک ساعت و نیم میهمان افطاری رئیس جمهور بودند و پس از افطار به مدت یک ساعت و نیم دیگر به صورت انفرادی و گروهی با وی به گفتگو نشستند. وی دیدگاه ها، نظرات و خواسته های خود را با رئیس جمهور در میان گذاشت.


نوشته حضور بازیگران در حزب رئیس جمهور اولین بار در بازتاب آنلاین. پدیدار شد.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*