حمید جبلی در کنار همسرش + عکس

به گزارش پی ام آپ، حمید جبلی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر است. حمید جبلی علاوه بر بازیگری سابقه دوبله را نیز دارد. او در زمینه کارگردانی نیز فعال است. عکس همسر حمید جبلی در فضای مجازی منتشر شد.

حمید جبلی بازیگر متولد 1337 در تهران است. او که تا دیپلم تحصیل کرده است، جدای از بازیگری، نویسنده، بدلکار، فیلمنامه نویس و کارگردان و صداپیشه شخصیت های کلاه قرمزی و پسرخاله نیز هست. بیوگرافی و نقاشی های حمید جبلی را در قسمت فرهنگ و هنر سریال هنرمند مشاهده می کنید.

خانواده

او در میدان عشرت آباد تهران به دنیا آمد، فرزند دوم خانواده است و یک خواهر بزرگتر دارد که فوت کرده و برادر کوچکترش پزشک است. پدرش ناصر جبلی روزنامه نگار و شاعری مجرب است.

او از سال 1370 و در سن 14 سالگی با ایرج طهماسب از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کار خود را به طور جدی آغاز کرد و در سال 1378 به صورت حرفه ای به کار تئاتر پرداخت.

دسترسی به تلویزیون

او اولین بار در سال 1359 با سریال آدینا برای کودکان در تلویزیون ظاهر شد و در سال 1361 به عنوان عروسک گردان و صداپیشه در شخصیت کپل در مدرسه موش ها ظاهر شد. او کار جدی خود را از سال 61 با سریال محله بارو بیا آغاز کرد.

کلاه قرمز

سبالی بی در سال 1350 به عنوان عروسک گردان و صداپیشه در سریال خانه مادربزرگ ظاهر شد. بعدها در سال 1351 با نویسندگی و کارگردانی فیلم های کلاه قرضمی، جغجغه و فرفره به همراه ایرج طهماسب سنگ بنای یک کار طولانی مدت را آغاز کرد. او در این مجموعه با صدای خود شخصیت کلاه قرمزی را به دنیا آورد.

فاطمه معتمد آریا و حمید جبلی

فاطمه معتمدآریا می گوید: من و آقای جبلی با هم قد بلند شدیم، با هم سایز کفش ها را عوض کردیم، همزمان ازدواج کردیم و با هم در تئاتر و سینما بزرگ شدیم. لحظه های روزها و سال ها را با هم بلعیدیم تا اینکه حمید جبلی شد و افتخار می کنیم که دوست دوران کودکی او هستیم.

حمید جبلی و ایرج طهماسب

همکاری و دوستی جبلی و ایرج طهماسب آنها را به موفق ترین و ماندگارترین زوج هنرمند ایران تبدیل کرد که با مجموعه کلاه قرزامی به همکاری ادامه می دهند.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*