خالق مانگا و انیمه «دراگون بال» درگذشت

به گزارش خبرگزاری شیک تمز، آکیرا توریاما، هنرمند بسیار تاثیرگذار مانگای ژاپنی که در دهه 1980 “Dragon Ball” را خلق کرد و آن را به یک پدیده جهانی تبدیل کرد، در سن 68 سالگی بر اثر خونریزی مغزی درگذشت.

مرگ توریاما عصر پنجشنبه توسط وب سایت رسمی دراگون بال تایید شد که بیانیه ای را برای قدردانی از خالق آن منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است: از اینکه او هنوز در میانه کار خلاقانه خود بود و چندین اثر در دست اجرا داشت که با اشتیاق فراوان روی آنها کار می کرد، مایه تاسف عمیق ما است. او عناوین مانگا و آثار هنری بسیاری را برای این دنیا به جا گذاشته است و به لطف حمایت افراد زیادی در سراسر جهان توانسته بیش از 45 سال به فعالیت های خلاقانه خود ادامه دهد. امیدواریم دنیای منحصر به فرد خلاقیت آکیرا توریاما همچنان برای مدت طولانی مورد علاقه همه باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به گزارش ورایتی، توریاما در صنعت مانگا با ساخت مجموعه محبوب دکتر اسلمپ در اواخر دهه 1970 شروع کرد، در سال 1981 برنده جایزه شوگاکوکان مانگا شد و بر 2 اقتباس انیمیشن بعدی نظارت داشت. با این حال، این موفقیت در مقایسه با Dragon Ball، دنباله فیلم کونگ فوی Dragon Boy کمرنگ است. نبود. «توپ اژدها» اولین بار در سال 1984 به صورت سریالی منتشر شد یکی این سریال به یکی از پرفروش ترین سریال های مانگا در تاریخ تبدیل شد و باعث محبوبیت رسانه های مانگا در سراسر جهان شد.

به عنوان هنرمندی که بی سر و صدا و دور از انظار عمومی کار می کرد، مانگاهای مختلف تک شات و همچنین طراحی شخصیت برای بازی های کلاسیک ویدیویی مانند Chrono Tiger و Dragon Mission را انجام داد.

Dragon Ball که یک مجموعه مانگای ژاپنی به نویسندگی و تصویرگری آکیرا توریاما است، اولین بار در سال 1984 در یک هفته نامه ژاپنی منتشر شد و سپس کتاب های آن در 42 جلد منتشر شد و 300 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخت. داستان «دراگون بال» که با الهام از رمان کلاسیک چینی «سفر به غرب» ساخته شده بود، توسط استودیو انیمیشن Toei به یک مجموعه تلویزیونی 153 قسمتی تبدیل شد که از 26 فوریه 1986 تا 12 آوریل 1989 پخش شد. در تلویزیون فوجی دنباله‌ای بر این سریال با نام Dragon Winged داشت که از آوریل 1989 تا ژانویه 1996 پخش شد.

توریاما همچنین در تولید اخیر Dragon Ball Super: Superheroes که از سال 2015 تا 2018 پخش شد، نقشی داشت و همچنان قصد دارد آن را ادامه دهد.

۲۲۰۵۷

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*