در مراسم افتتاحیه فیلم «نویسنده مرده است» به آن اشاره شد. شهاب حسینی: فیلم های بعدی ام را بر اساس داستان های نویسندگان بزرگ ایرانی خواهم ساخت

شهاب حسینی کارگردان و تهیه کننده فیلم «نویسنده مرده است» از اهداف بلندمدت خود برای ساخت این فیلم گفت و گفت که می خواهد فیلم های بعدی خود را بر اساس داستان های نویسندگان بزرگ ایرانی بسازد و آنها را برای جهانی آماده کند. حضار..

به گزارش شیک تمز، فیلم سینمایی «نویسنده مرده» به کارگردانی و تهیه کنندگی شهاب حسینی و نویسندگی آرش عباسی از ۲۸ اسفند در پردیس سینمایی چارسو به نمایش درآمد.

حسینی درباره چگونگی شکل‌گیری ایده این فیلم گفت: شکل‌گیری این دغدغه و ایده اصلی ساخت این فیلم به زمانی برمی‌گردد که به آمریکا سفر کردم، وقتی وارد این کشور شدم چند سوال برایم پیش آمد. در مورد نحوه کار در سینمای آمریکا، اما می‌خواستم روند فیلمسازی را تجربه کنم، نگرانی دیگری که داشتم این بود که احساس می‌کردم می‌توانیم از آثار بزرگان ایرانی مانند مولانا، فردوسی و دیگر گنجینه‌های ادبی و هنری به عنوان مبنایی استفاده کنیم. نوشتن فیلمنامه به زبان انگلیسی و تطبیق آنها با انگلیسی، ساختن فیلم برای مخاطبان جهانی… بیایید آماده شویم.”

شهاب حسینی به همراه همسرش در مراسم افتتاحیه فیلم «نویسنده مرده» در پردیس سینمایی «چارسو».

وی درباره اهداف بلندمدت پیگیری این ایده توضیح داد: امیدوارم «نویسنده مرده» را نطفه ای در نظر بگیرید تا بتوانیم به تهیه آثار بر اساس داستان های نویسندگان بزرگ ایرانی در سینمای جهان و برای مخاطبان جهانی ادامه دهیم زیرا نویسندگان بزرگ از این دست در تاریخ ایران کم نیستند.

حسینی درباره دلیل دوبله فارسی فیلم «نویسنده مرده است» نیز گفت: این فیلم مملو از دیالوگ است و احساس می کردم که خواندن زیرنویس با این حجم از دیالوگ برای مخاطب خسته کننده است و به همین دلیل من را خسته می کند. تصمیم گرفتیم این اثر را در گروه بگنجانیم.«هنر و تجربه» با دوبله فارسی اکران می‌شود اما با انتشار روی پلتفرم‌ها هم نسخه زیرنویس و هم دوبله آن در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

فیلم «نویسنده مرده» از بیست و سوم. اسفند در سالن های منتخب گروه سینمایی «هنر و تجربه» اکران می شود.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*