دنزل واشینگتن و جیک جیلنهال در برادوی/ «اتللو» روی صحنه می‌رود

به گزارش خبرگزاری مگتو: دنزل واشنگتن و جیک جیلنهال برای بازی در محصول جدید تراژدی شکسپیر «اتللو» به برادوی بازمی گردند. این نمایش در بهار 2025 روی صحنه می رود که مطمئنا یکی از شلوغ ترین فصل های نمایش خواهد بود.

کنی لئون، که برنده جایزه تونی برای کارگردانی محصول 2014 واشنگتن در کشمش در خورشید شد، کارگردانی اتللو را بر عهده خواهد داشت. واشنگتن نقش شخصیت اصلی را بازی می‌کند، در حالی که جیلنهال نقش آنتاگونیست، یاگو را بازی می‌کند که سعی می‌کند اتللو را متقاعد کند که همسرش خیانت کرده است. بازیگر نقش دزدمونا همسر اتللو هنوز انتخاب نشده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به گزارش ورایتی، «اتللو» آخرین بار در سال 1982 با بازی جیمز ارل جونز در نقش اتللو و کریستوفر پلامر در نقش یاگو در برادوی روی صحنه رفت. در سال 1995، الیور پارکر این نمایشنامه را در فیلمی با بازی لارنس فیشبرن و کنت برانا اقتباس کرد. این برداشت سینمایی با فیلم 1951 اورسن ولز به همین نام مقایسه شده است، فیلمی که دردسرهای تولیدی داشت اما بعداً به عنوان یک فیلم کلاسیک مورد استقبال قرار گرفت.

واشنگتن که برای «روز تمرین» و «افتخار» برنده اسکار شد، آخرین بار در «مرد یخی می‌آید» در برادوی در سال 2018 حضور داشت. او اولین بازی خود را در سال 1998 در کیشمت انجام داد و همچنین در نمایشنامه آگوست ویلسون Fences بازی کرد. او سپس نقش اصلی را در اقتباس سینمایی “حصارها” به کارگردانی لئون در سال 2016 بازی کرد. واشنگتن همچنین بازی در یک نمایش شکسپیر را دوباره در مکبث 2021 جوئل کوئن، محصول A24 و اپل تجربه کرد.

جیلنهال که به زودی در اکشن هیجان انگیز کافه کنار جاده دیده می شود، نامزدی تونی را برای Seawall/One Life در سال 2019 به دست آورد. او همچنین در تولیدات کلاسیک راه سفید بزرگ و یکشنبه استفان ساندهیم در پارک با جورج و صور فلکی ظاهر شده است.

۲۲۰۵۷

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*