روایت علی نصیریان از فیلم ماندگار «ناخدا خورشید» | نصیریان: می‌خواستم به جای «کاپیتان خورشید» «آقای فرهان» باشم.

علی نصیریان بازیگر فیلم ناخدا خورشید ساخته ناصر تقوایی یکی یکی از درخشان‌ترین و خلاق‌ترین کارگردانان ایرانی فیلم «ناخدا خورشید» را ارائه کرد و در مورد آن نظر داد. یکی یکی از بهترین اقتباس های سینمای ایران محسوب می شود. او توضیح داد که تقوایی دست خود را برای انتخاب نقش کاپیتان باز گذاشته و آقای فرهان و خودش ایده های خوبی در مورد آقای فرحان داشته اند..

به گزارش شیک تمز، نسخه اصلاح شده و بازسازی شده فیلم «ناخدا خورشید» به کارگردانی ناصر تقوایی با همکاری سینمای ملی ایران با حضور جمعی از هنرمندان و علاقمندان سینمای ایران در تالار فردوس موزه سینما اکران شد. . و علی نصیریان بازیگر نقش آقا فرحان توصیه هایی کردند و نکات جالبی در مورد این فیلم ذکر کردند.

نصیریان درباره زحماتی که تقوایی با عوامل این فیلم برای ساخت آن انجام داده است، گفت: تقوی از سر کسالت در میان ما حضور ندارد، بلکه باید از زحمات این مرد پاسداری کنیم. او برای ساخت این فیلم تلاش زیادی کرد. وقتی فیلمبرداری «ناخدا خورشید» متوقف شد، من، داریوش ارجمند و سعید پورصمیمی به ارشاد رفتیم و برای ادامه تصویربرداری درخواست حمایت کردیم چون کار بسیار درخشانی بود.

وی درباره تعاملش با ناصر تقوایی برای بازی در نقش آقای فرهان گفت: وقتی تقوایی فیلمنامه را به من داد گفت می توانی نقشت را از بین 2 شخصیت نخدا و آقای فرهان انتخاب کنی، به او گفتم چه نقشی دارد. به نظر شما نقش آقا فرهان را به من سپرد و یک نفر درجه یک را به عنوان کاپیتان انتخاب کرد و فکر می کنم این بهترین نقش در کارنامه داریوش ارجمند است.

علی نصیریان در نقش «آقا فرحان» و سعید پورصمیمی در نقش «مالول» در نمایی از فیلم «کاپیتان خورشید»

نصیریان درباره چگونگی دریافت این نقش گفت: تقوایی به من گفت که آقای فرهان دلال است و یکی دندان های او طلایی است و همین برای درک کامل شخصیت او کافی بود. داشتن شخصیت یک دونده با دندان های طلایی به بازیگر ایده های زیادی می دهد.»

وی همچنین درباره اقتباس این فیلم از رمان «داشتن و نداشتن» ارنست همینگوی گفت: تقوایی داستان «کاپیتان خورشید» همینگوی را گرفت. یکی یکی از بهترین اقتباس های ادبیات خارجی از سینما به حساب می آید. دلیلش این است که تقوایی فرهنگ جنوب را به خوبی می شناسد و به آن تسلط کامل دارد. کار تقوا را می توان یک اثر اصیل دانست. او سعی کرد چیز جدیدی خلق کند و نمی توان آن را اقتباسی دانست. او یک کار خلاقانه انجام داد. آرزوی سلامتی و بهترین ها برای تقوای شما دارم. او یکی او یکی از درخشان ترین و خلاق ترین کارگردانان ایرانی است.

نصیریان همچنین درباره ناراحتی خود از دوبله نقش خود در زمان ساخت این فیلم توضیح داد: حالا که بعد از سال ها فیلم را دیدم از شکایت خود از دوبله فیلم پس گرفتم و فکر می کنم دوبله این فیلم است. کار موفقیت زیادی داشت، علی حاتمی هم به دوبله اعتقاد داشت، اما من این نظر را ندارم و به صدای بازیگر اعتقاد دارم.»

وی مشاهده این فیل را پس از سال ها تجربه ای گرانبها دانست و گفت: سال ها بود که این اثر را ندیده بودم و حالا که به تماشای آن نشستم آن را بسیار جذاب دیدم. یکی یکی از مهمترین کارهای اول یک کارگردان انتخاب بازیگران مناسب فیلم است و تقوایی این کار را بسیار ماهرانه انجام داده و همگی درخشان هستند.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*