ریمینو | اسکار باربنهایمر – بازتاب آنلاین

تقریبا همه دوستداران سینما از مراسم اسکار خبر دارند یکی این یکی از جشنواره های سینمایی و شاید معروف ترین آنهاست، نه جشنواره ای. جشنواره ها دارای یک هیئت انتخاب هستند که فیلم ها را برای بخش مسابقه و احتمالاً بخش های دیگر انتخاب می کند و یک هیئت داوری که برندگان همه دسته ها را انتخاب می کند. ضمناً برای شرکت در جشنواره ها، فیلم ها نباید پیش از این اکران عمومی داشته باشند. اما قاعده جشن کاملا برعکس است و فیلمی می تواند در اسکار یا بفتا یا سزار که قبلا اکران عمومی شده است شرکت کند.

به گزارش فرهیختگان، امسال 10 اثر در بخش بهترین فیلم اسکار وجود دارد که اکثرا آمریکایی هستند اما یکی یکی از آنها فرانسوی و دیگری محصول مشترک لهستان و انگلیس است. این فیلم فرانسوی در رشته بهترین کارگردانی نیز نامزد شده است و فیلم های انگلیسی و لهستانی علاوه بر قرار گرفتن در بین 10 نامزد بهترین فیلم، در بین 5 نامزد بین المللی نیز قرار دارند. بنابراین ما تاکنون 14 فیلم داریم.

مهم ترین انیمیشن این دوره از اسکار که اثر هایائو میازاکی کارگردان افسانه ای ژاپنی است نیز به این نقدها اضافه شده است. در بخش دیگری با عنوان آثار اسکار، 5 فیلم مهمی که در لیست اصلی جشن آکادمی قرار ندارند مورد بررسی قرار گرفته است. البته این به معنای خوب بودن هر کدام از این فیلم ها نیست و باید بین خوب بودن و مهم بودن تفاوت قائل شد.

نکته دیگر این است که ممکن است نظرات در مورد هر یک از فیلم ها با توجه به سلیقه افراد دیگر متفاوت باشد. در این زمینه باید توجه شود; اول، آنچه مهم است بررسی های فنی و زیبایی شناختی اثر است، نه نتیجه گیری نهایی در مورد اینکه آیا نویسنده از فیلم لذت برده است یا نه.

به عبارت دیگر، ما متن را می خوانیم تا از آن ملاحظات استفاده کنیم، نه فقط برای نتیجه گیری نهایی. دوم اینکه با خواندن این نقدها صرف نظر از مثبت یا منفی بودن آن ها می توانید از کیفیت فیلم ها مطلع شوید و فیلم های مورد علاقه خود را انتخاب کنید یا اگر قبلا فیلمی را دیده اید، نظر دیگران را در مورد آن ها بدانید. آی تی.

داستان آمریکایی: رسوا نخواهید شد

زندگی های گذشته: عشق به قیمت رنج

فقرا: در برابر تفسیر

قاتلان ماه گل: فیلمنامه خالی

باربی: سینمای بیچاره!

اوپنهایمر/اپنهایمر: گدای جایزه

آناتومی یک سقوط: راهنمای تخریب عمدی یک ایده جذاب

دارندگان: در برابر بیماری “پیچیدگی”.

منطقه مورد علاقه: یک سینمای پیچیده که توسط ایده ها احاطه شده است

من کاپیتان هستم/Io capitano: بیدار شو آرزو

روزهای عالی: یک چرخه خسته کننده

جامعه برفی: تنهایی و تنها امید

سالن معلمان: تفسیر بصری برخی از سوالات

انیمیشن «پسر و حواصیل» / پسر و حواصیل: میازاکی، نقطه و پایان

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*