شوک جامعه سینما/ مصطفی احمدیان درگذشت

به گزارش خبر پی ام آپ به نقل از ایسنا، مصطفی احمدیان تصویربردار و مجری تلویزیون شب گذشته (19) اسفند ماه) بر اثر سکته قلبی درگذشت.

فرزند مصطفی احمدیان در گفت وگویی که تصویربردار خبر فوت وی را اعلام کرد، افزود: پدرش روز گذشته بر اثر سکته قلبی درگذشت و مراسم تشییع وی فردا دوشنبه بیست و یکم برگزار می شود. اسفند حوالی ساعت 10 صبح در قطعه هنرمندان بهشت ​​زهرا (س) برگزار می شود.

به گفته ونداد احمدیان، فرزند این فیلمبردار، مصطفی احمدیان مدت ها بود که از بیماری سرطان رنج می برد و بر آن غلبه کرد و شب گذشته بر اثر سکته قلبی درگذشت.

سمسارزاده علت فوت مرتضی تبریزی را اعلام کرد: آقای تبریزی بر اثر سکته درگذشت.

مصطفی احمدیان دو سال در عرصه سینما و تلویزیون فعالیت نکرد و آخرین کار او مربوط به سریال «آسانسور» بود که از تلویزیون پخش نشد.

از مهم ترین کارهای تلویزیونی مصطفی احمدیان می توان به کار او در سریال های همسایه ها، سریال حیات گونلری و سیغیر کوتوسو اشاره کرد.

مصطفی احمدیان فعالیت حرفه ای خود را از تلویزیون آغاز کرد و در سال ۱۳۶۷ در سریال چهار جهیری به کارگردانی مسعود فروتن به عنوان فیلمبردار مشغول به کار شد.

این هنرمند که در مجموع 23 اثر در کارنامه خود دارد، 18 اثر از تلویزیون پخش شده است که از آن جمله می توان به «همسایه ها»، «خط سریال»، «راه شب»، «زیمین انسان ها»، «عملیات 125» و «عملیات 125» اشاره کرد. مجموعه جعبه گاو، سریال آواز در باران، سریال ودری، سریال پرستار، سریال زیرزمینی، سریال طلسم شده، سریال روزهای زندگی، سریال روزی اکابی، سریال شرکت , سریال جوان وکلا, سریال عربا, تهران 11, سریالمهر وی با 5 فیلم به نام‌های «وی آی» و «قسمت چهارم جراحی»، «چباش»، «آیاگیمین سسی»، «کلبک در سیس» در سینما ظاهر شد. فیلم «پیک نیک در میدان جنگ» و فیلم «زخم» «زیتون» فعال شدند.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*