شکمو‌های عاشق غذای خیابانی بشتابید!

پشت هر غذای خیابانی، یک تاریخچه شخصی یا منطقه ای یا ملی وجود دارد که می تواند توسط فروشنده ای که گوشه ای از خیابان را برای کسب و کار خود انتخاب کرده است، متجلی شود. بوی یک ساندویچ خیابانی ممکن است شما را به زمان و مکانی بسیار فراتر از جایی که هستید، به دوران کودکی یا هر زمان دیگری در زندگی‌تان برساند. این آشپزهای گمنام چه کسانی هستند که کارشان بیشتر از آشپزی به شعبده بازی شباهت دارد و چرا طعم و رنگ و عطر غذای آنها با غذاهای دیگر متفاوت است؟ این غذاهای ارزان قیمت چگونه از زندگی فروشندگان خود حمایت می کنند؟

به گزارش همشهری آنلاین، مستند 6 قسمتی «غذای خیابانی: آمریکا» شما را با فرهنگ غذاهای خیابانی در آمریکا آشنا می کند و نشان می دهد که چرا این غذاها در فرهنگ آمریکایی اهمیت زیادی دارند.

این 6 قسمت در واقع فصل سوم مجموعه مستند «غذای خیابانی» است که دو فصل قبلی آن متعلق به غذاهای آسیایی و آمریکای لاتین بود. دیوید گلب و برایان مک گین سازندگان این سریال هستند که به دنبال غذاهای خیابانی در سراسر جهان هستند. احتمالاً این دو باید به فرهنگ و تاریخ آمیخته با غذا و غذای مردم عادی در سراسر جهان علاقه زیادی داشته باشند، به جز اشتهای خوب و طعمی انعطاف پذیر و جسورانه که تمایل به نقض رژیم غذایی معمول خود را دارد، که شروع به این کار کرده اند. چنین مجموعه ای بسازید

این سریال محصول نتفلیکس است و پخش آن از سال 2019 آغاز شده است و با استفاده از تصاویر آرشیوی، مصاحبه و دنبال آشپزهای خیابانی و تاریخچه آنها تصویری بزرگتر از اهمیت غذاهای خیابانی در فرهنگ و تاریخ هر ملتی ارائه می دهد.

فصل اول مختص آسیاست و 9 قسمت دارد. فصل دوم به آمریکای لاتین می پردازد و 6 قسمت دارد و فصل سوم در مورد آمریکا با 6 قسمت است.

در آخرین فصل این سریال، فصل آمریکایی، چیزی که بیش از غذا اهمیت دارد، داستان های پشت هر غذاست. خانواده هایی که دهه ها دستور پخت غذا را در میان خود نگه داشته اند و نسل به نسل همان غذا را با دلی پر از خاطرات نسل گذشته و عشق و علاقه ای که بین اعضای خانواده وجود داشت می پزند و به مشتریانی که عادت کرده اند فروخته اند. این غذاها

دیدن این مجموعه فرصتی را برای آشنایی با فرهنگ های جدید و مهمتر از آن، آشنایی با داستان های افرادی که این فرهنگ ها را ایجاد و حفظ کرده اند، فراهم می کند.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*