شگفتی بزرگ در انتظار جوایز اسکار

در حالی که بسیاری از هم اکنون «اپنهایمر» را برنده اسکار بهترین فیلم می دانند، چند تن از اعضای آکادمی اسکار از احتمال غافلگیری در مراسم اهدای جوایز خبر می دهند.

به گزارش ایسنا، درام «منطقه مورد علاقه» به کارگردانی جاناتان گلیزر که اقتباسی از رمانی نوشته مارتین آمیس است، می تواند در رقابت اسکار بهترین فیلم غافلگیرکننده باشد و «اپنهایمر» به کارگردانی کریستوفر نولان را شکست دهد. به نظر می رسد مجموعه ای از مصاحبه ها با رای دهندگان ناشناس اسکار حاکی از حمایت فزاینده از فیلم است.

پس از بسته شدن پنجره رای گیری برای جوایز اسکار، پیش از اعلام نتایج یکشنبه آینده مملو از گمانه زنی های داغ است که تا حدی با مصاحبه های ناشناس با رای دهندگان اسکار که در آن اعضای آکادمی نحوه انتخاب ها را فاش می کنند، تقویت شده است. آنها برای خودشان صحبت می کنند و با انجام این کار، بینش زیادی در مورد شانس فیلم ها و چهره ها در اسکار آینده ارائه می دهند.

در حالی که قوانین اسکار اشتراک گذاری تصمیمات رای دهندگان را در هر مقطعی ممنوع می کند، از جمله صحبت ناشناس با مطبوعات، خلاصه ای از گفتگو با اعضای آکادمی نشان می دهد که در جوایز امسال، “منطقه مورد علاقه” می تواند به شکلی باشد که به طور شگفت انگیزی برنده اسکار شد. بهترین عکس.

“منطقه مورد علاقه” زندگی خانوادگی فرمانده آشویتس رودلف هوس (با بازی کریستین فریدل) و همسرش (با بازی ساندرا هولر) را درست در کنار این اردوگاه کشتار به تصویر می کشد. این درام هولوکاست سال گذشته در جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و برنده جایزه بزرگ و جایزه فیپرچی شد. این فیلم در جشنواره‌های تورنتو، تلوراید، نیویورک و لندن به نمایش درآمد و جوایز متعددی را از انجمن‌های فیلم آمریکا دریافت کرد.

اوپنهایمر کریستوفر نولان پس از کسب پنج جایزه در گلدن گلوب و متعاقباً دریافت بیشترین نامزدی در جوایز اسکار، زندگی رابرت جی اوپنهایمر خالق بمب اتمی محتمل ترین برنده جایزه بهترین فیلم است و حال خوبی دارد. در بیشتر پیش بینی ها از سایر مدعیان جلوتر است.

با این حال، تایید رای دهندگان ناشناس اسکار نشان می دهد که “منطقه مورد علاقه” را باید یک رقیب بسیار جدی در نظر گرفت. رای‌دهنده آکادمی که با هالیوود ریپورتر مصاحبه کرد، اعلام کرد که ترجیح می‌دهد در رده بهترین فیلم به جای «اوپنهایمر» به «منطقه مورد علاقه» رأی دهد، در حالی که در مصاحبه مجله Variety با اعضای ناشناس اسکار، دو نفر از پنج مصاحبه‌شونده. به فیلم «منطقه مورد علاقه» در رده بهترین فیلم رای داده است و یکی یکی دیگر از رای دهندگان نیز گفت که از زمانی که این فیلم را تماشا کرده بسیار تحت تاثیر قرار گرفته است.

منطقه مورد علاقه، با دیالوگ‌های عمدتا آلمانی‌اش، همچنین نامزد بهترین فیلم بین‌المللی در اسکار (به نمایندگی از بریتانیا) است، جایی که شانس زیادی برای شکست دادن فیلم‌هایی مانند درام انجمن برفی (انتخاب اسپانیا) Full Days (به انتخاب توسط) دارد. ژاپن). شانس «منطقه مورد علاقه» در بخش بهترین فیلم پس از نامزد نشدن برنده نخل طلای کن «آناتومی یک پاییز» به عنوان نماینده سینمای فرانسه، به میزان قابل توجهی بهبود یافته است.

ساندرا هولر، همبازی در دو فیلم «آناتومی یک سقوط» و «منطقه» یکی از بازیگران مورد علاقه اوست که برای بازی در نقش زنی متهم به قتل همسرش در فیلم اول نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شد. برای بازی در نقش همسر فرمانده اردوگاه کار اجباری آشویتس در “منطقه مورد علاقه” در بخش بازیگر نقش مکمل زن نامزد نشد. با این حال، او پیشتاز برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن است، اگرچه لیلی گلدستون برای فیلم قاتلان ماه کامل و اما استون برای فیلم Les Misérables می‌توانند غافلگیرکننده اسکار در این رده باشند.

مراسم جوایز اسکار 2024 در 10 مارس (دوشنبه صبح 21) برگزار می شود اسفند) با اجرای جیمی کیمل در تئاتر دالبی هالیوود برگزار می شود.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*