(عکس) سریال کره‌ای «ملکه اینهیون»؛ وقتی «مادرِ تسو» دونگ‌یی بود!

یکی یکی از قدیمی ترین سریال های کره ای در مورد ماجراهای دونگی که در سال 1988 (1367 میلادی) ساخته شد. سریالی که با وجود برخی جنبه های ضعیف و ابتدایی اش، رگه هایی از جذابیت سریال های کره ای جدید را نیز در خود دارد.

به گزارش فرادید، از سال 1983 تا 1990 شبکه MBC کره جنوبی مجموعه ای از سریال های تاریخی را تولید و پخش کرد که همگی درباره وقایع تاریخی سلسله 500 ساله چوسون بود.

در طول نزدیک به هشت سال، MBC 11 سریال با همین موضوع تولید کرد. سری هشتم این سریال که در سال 1988 ساخته شد «ملکه اینهیون» نام داشت.

این سریال روایتی از ماجراهای عاشقانه و توطئه هایی است که در دربار امپراتور سوکجونگ اتفاق می افتد. یعنی همان مضمونی که در سریال «دونگ یی» در سال 2010 ارائه شد.

سریال «ملکه اینهیون» اگرچه سبک روایی خاص خود را دارد و با تمرکز بیشتر بر گذشته «بانو جانگ» ساخته شده است، اما تقریباً همان داستانی را روایت می کند که ۲۲ سال بعد دوباره در سریال دونگی روایت می شود.

در سریال “ملکه اینهیون” شخصیت دونگی نیز حضور دارد و در نهایت این اوست که با هوش و کنجکاوی خودش متوجه می شود که خانم جانگ علیه ملکه اینهیون توطئه کرده است.

با توجه به اینکه این سریال سال ها قبل از سریال «دونگی» ساخته شده، طبیعتا از خیلی جهات نمی توان آن را با آن مقایسه کرد. مثلا جلوه بصری این سریال نسبتا معمولی است. لباس ها گاهی رنگ و رو رفته و نامرغوب به نظر می رسند و صحنه سازی جلوه خاصی ندارد. در این میان، سریال هایی مانند Dongyi بخش مهمی از جذابیت خود را مدیون کیفیت عالی صحنه پردازی، طراحی لباس، نورپردازی و موارد دیگر از این دست هستند.

اما نکته جالب این است که این سریال از نظر داستانی نیز نسبتاً جذاب و جذاب است و بسیاری از ظرافت ها و پیچش های داستانی را که امروزه در سریال های کره ای می بینیم در «کوئین اینهیون» نیز دیده می شود.

کیون میری در نقش دونگی

دهه 1980 زمانی است که صنعت سریال سازی کره ای تازه شروع شده است و هنوز از اوج خود در قرن بیست و یکم فاصله دارد. اما در سریال هایی مانند «ملکه اینهیون» به وضوح می توان ردپای همان جذابیت هایی را یافت که بعدها در سریال های درخشانی مانند «جواهری در قصر» و «جومونگ» ظاهر شد.

یکی یکی از جواهرات درخشان این سریال قدیمی، بازیگری است که در نقش دونگ یی ظاهر شد. در این سریال کیون می ری نقش دونگ یی را بازی کرد. بازیگری که چهره اش را مخاطبان ایرانی با بازی خانم چوی در سریال جواهری در قصر و نقش مادر تسو و یونگپو در سریال جومونگ به یاد دارند. کیون مایر که اکنون 59 سال سن دارد، هنگام بازی در این سریال 23 ساله بود.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*