ماجرای سنجاق سینه‌های اسکاری چه بود؟

در مراسم اسکار امسال یک سنجاق قرمز کوچک روی لباس برخی از هالیوودی ها دیده شد که معنایی بیش از یک سنجاق سینه شیک داشت.

به گزارش ایسنا، سنجاق هایی که عصر گذشته روی سینه هالیوود ظاهر شد، در واقع یک دست قرمز بود که قسمت پایین آن قلب مشکی بود. اما داستان این دست سرخ و آن قلب سیاه چیست؟

بیش از 30000 نفر از آغاز جنگ غزه در ماه اکتبر تاکنون کشته شده اند و این سنجاق های قرمز در حمایت از مردم غزه ایستاده اند. این سنجاق ها دارای یک دست قرمز با یک قلب سیاه در داخل است که توسط یک دایره قرمز احاطه شده است که نماد حمایت جمعی از آتش بس فوری و دائمی، آزادی همه گروگان ها و تحویل فوری کمک های بشردوستانه به غیرنظامیان غزه است.

اما داستان فقط به همین جا ختم نشد و جاناتان گلیزر پس از دریافت اسکار بهترین فیلم برای «منطقه مورد علاقه» گفت: «فیلم ما نشان می‌دهد که انسان‌زدایی در بدترین حالت به کجا منجر می‌شود. گذشته و حال ما را شکل داده است. قربانیان جنگ غزه قربانیان این غیرانسانی سازی هستند.

همچنین تعدادی از شرکت کنندگان از جمله بیلی آیلیش، مارک روفالو و رامی یوسف این پین های قرمز رنگ را در حمایت از آتش بس در غزه بر روی لباس های خود نصب کردند و البته اجرای مراسم نیز با اندکی تاخیر مواجه شد. زیرا اعتراضی که خواستار آتش بس در بیرون تئاتر دالبی شده بود باعث ترافیک شده بود.

مراسم اسکار 2024 با حضور جیمی کیمل در دالبی تئاتر لس آنجلس برگزار شد، در حالی که «اپنهایمر» کریستوفر نولان برنده 7 جایزه از جمله بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگر نقش اول مرد و بازیگر نقش مکمل، تدوین، موسیقی متن و فیلمبرداری شد. و فیلم “بدبخت” به کارگردانی یورگوس لانتیموس 4 جایزه از جمله جایزه کمتر مورد انتظار برای بهترین بازیگر نقش اول زن را به خود اختصاص داد.

«منطقه مورد علاقه» جاناتان گلیزر اولین بریتانیایی بود که برنده جایزه بهترین فیلم بین المللی اسکار شد و جایزه بهترین مستند بلند به «20 روز در ماریوپول» از اوکراین تعلق گرفت.

«قاتلان ماه کامل» به کارگردانی «مارتین اسکورسیزی» که در 10 رشته نامزد دریافت جایزه شده بود، هیچ جایزه ای کسب نکرد و «باربی» پرفروش ترین فیلم سال 2023 تنها یک جایزه بهترین ترانه دریافت کرد.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*