ماه رمضان در عربستان سعودی از امروز دوشنبه آغاز می شود

به گزارش پی ام آپ به نقل از صفحه خبری السعودیه در شبکه ایکس، مسئولان ستاد ماه مبارک رمضان در منطقه سدیر عربستان ساعتی قبل از رویت هلال ماه مبارک رمضان این خبر را اعلام کردند.

بر اساس گزارش رصدخانه سدیر، به دادگاه عالی عربستان سعودی رسیده و دادگاه مذکور گزارش شاهد عینی را ثبت کرده است.

همچنین تلویزیون رسمی عربستان سعودی اعلام کرد که هلال ماه رمضان از ابتدای ماه مبارک رمضان فردا دوشنبه بیست و یکم دوشنبه در منطقه سدیر این کشور رویت شده است. اسفند وی به همین مناسبت به مسلمانان سراسر جهان تبریک و تهنیت گفت.

پیش از این مرکز بین المللی نجوم عربستان، رؤیت هلال ماه مبارک رمضان در روز یکشنبه 19 اسفندماه را برابر با 20 اعلام کرده بود. اسفند این امر با چشم غیرمسلح یا تلسکوپ از هیچ جای جهان عرب و اسلام امکان پذیر نخواهد بود، اما دادگاه عالی عربستان سعودی از مردم خواسته است که رصد هلال ماه مبارک رمضان را از شامگاه یکشنبه آغاز کنند.

این مرکز در اطلاعیه خود با توجه به تصمیم اتخاذ شده در ابتدای ماه شعبان، اعلام کرد: 22 بهمن ماه گذشته مصادف با اولین روز ماه شعبان (برابر با 22 بهمن) است. بهمن) و عموم مسلمانان سراسر عربستان در غروب یکشنبه 29 شعبان که مصادف با 10 و 20 مارس است، پیش بینی می شود. اسفند هلال ماه را رصد کنید.

دادگاه عالی عربستان سعودی از افرادی که موفق به دیدن هلال ماه مبارک رمضان با چشم غیر مسلح یا ابزارهای پیشرفته نجوم شده اند، خواست فورا مراتب را به نزدیکترین دادگاه منطقه ای اطلاع دهند و اظهارات خود را ثبت کنند و یا با نزدیکترین مرکز رصد هلال ماه تماس بگیرند و به مقامات اطلاع دهند. خودتان را معرفی کنید.

این مرکز همچنین از افرادی که توانایی رؤیت هلال را دارند درخواست کرد به مراکز رصد هلال در نقاط مختلف کشور مراجعه و برای این منظور خود را معرفی و با کارشناسان همکاری کنند.

خالد الزاق، کارشناس نجوم سعودی، در پیامی که در صفحه X منتشر شده در حساب کاربری خود نوشت: ماه از نیمه ماه قمری شروع به نزدیک شدن به خورشید می کند و در نقطه ای جهت زاویه ای آن تغییر می کند. فاصله بین آنها به زیر 7 درجه می رسد، نور آن ناپدید می شود و وارد هلال می شود و هلال جدیدی متولد می شود.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*