مراسم تشییع پیکر «جمشید عندلیبی» با حضور هنرمندان برگزار شد

داریوش پیرنیاکان، داود گنجه ای، فاضل جمشیدی، زیدالله طلوعی، حسین رضایی نیا، شاهو عندلیبی و… او از جمله هنرمندانی بود که در این مراسم شرکت کرد.

مرحوم جمشید عندلیبی از نوازندگان سرشناس نی بود که ابتدا نواختن نی را بدون استاد آموخت و سپس با رفتن به دانشگاه تهران و آشنایی با حسین الامامی به فراگیری فنون این ساز ادامه داد. موسیقی ایرانی را نزد هنرمندانی چون نصرالله ناصح پور، نورعلی برومند و محمدرضا لطفی فرا گرفت و در سال 1360 نزد حسن کسایی در اصفهان رفت و فنون پیشرفته نوازندگی نی را تکمیل کرد.

این هنرمند فقید موسیقی ایرانی در طول زندگی خود علاوه بر تولید آثار موسیقایی بسیاری در پروژه هایی چون «بیداد»، «نوا»، «دستان»، «دود عود»، «آسمان عشق»، «یاد ایام»، «رساوایی دل» “، وی با “پیام نسیم”، “دل مجنون”، “سروچمان” همکاری داشت. این هنرمند علاوه بر ساخت موسیقی، در زمینه آهنگسازی نیز حضور فعالی دارد و از جمله فعالیت های او در زمینه آهنگسازی می توان به آلبوم “مصافرین” اشاره کرد. “، “پاییز نزار” و “مونس جان”.

عندلیبی همچنین آثار ابوالحسن صبا را در ردیف های آموزشی با نی تنظیم و نواخت. در عین حال تک نوازی نی پروژه همیشگی «نی نوا» حسین علیزاده بر عهده مرحوم عندلیبی بود که بسیاری از شنوندگان موسیقی این هنرمند او را با چنین اثر فاخری می شناختند.

موسیقی «نی نوا» به دلیل حضور هنرمندانی چون حسین علیزاده با خلاقیت و استادی منحصر به فرد و جمشید عندلیبی با گیرا، یکی از اصیل ترین و ارزشمندترین ملودی های تاریخ موسیقی ایران است. انفرادی علاوه بر رشته نی، گروهی از نوازندگان پیشکسوت موسیقی کشورمان نیز جایگاه بالایی در بین مخاطبان پیدا کرده اند.

مراسم تشییع پیکر این هنرمند فقید روز شنبه 19 ساعت 14 الی 15:30 برگزار می شود. اسفند این ماه در مسجد نور در میدان فاطمی تهران برگزار می شود.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*