مروری بر مهمترین نکات نشست خبری دبیر چهل و دومین جشنواره فیلم فجر از حذف قطعی سیمرغ محبوب تا بزرگداشت سه سینماگر

برگزاری جشن افتتاحیه پس از چندین سال، خروج قطعی سیمرغ محبوب از جشنواره امسال و حضور 32 کشور در بخش بین المللی جشنواره فیلم فجر از مهم ترین موضوعات مطرح شده در نشست خبری این جشنواره بود. چاپ 42. جشنواره فیلم فجر.

به گزارش شیک تمز، نشست خبری چهل و دومین جشنواره فیلم فجر امروز سه شنبه دهم برگزار می شود. بهمن تجلیل شد و مجتبی امینی دبیر این دوره از جشنواره به تشریح نحوه برگزاری این مراسم پرداخت.

یک | 106 فیلم به جشنواره آمد که از این تعداد 22 فیلم به سودای سیمرغ رسید و به احترام همه اهالی سینما به دلیل تولید بسیار خوب فیلم های اول، بخش فیلم اول به جشنواره اضافه شد و میزبان 12 فیلم از این بخش بودیم.

دو | این جشنواره چند سالی است که افتتاحیه ندارد و امسال قرار است مراسمی برای تجلیل و بزرگداشت چهار تن از اساتید سینما برگزار کنیم. محمدرضا علیقلی در موسیقی، پرویز شیخ طادی در کارگردانی، فریبا کوثری و ابوالفضل پورعرب در عرصه بازیگری تجلیل می شوند.

سه | در بخش بین الملل 78 کشور درخواست دادند و در 32 کشور پذیرای مهمانان بین المللی خواهیم بود. این بخش در 2 بخش رقابتی سینما سعادت و جلوه گاه شرق برگزار می شود.

چهار در زمینه کارهای تمام شده، حسن امسال این است که آثار در اقلیم های مختلف ساخته شده و عموم مردم با فیلم هایی مواجه می شوند که مضامین خوبی دارند. در زمینه طنز فیلم های کودک و نوجوان و به طور کلی در ژانرهای مختلف داریم.

مسعود نجفی به همراه مجتبی امینی دبیر جشنواره فیلم فجر در نشست خبری این رویداد سینمایی

پنج | همه ما سیمرغ را دوست داریم. البته من به عنوان منشی این را نمی گویم. دوستان چندین ماه تلاش کردند تا این جایزه به جشنواره برگردد اما هنوز این اتفاق نیفتاده و نتوانستیم ساختار منسجمی طراحی کنیم تا دعوا و دلخوری پیش نیاید.

شش | جشنواره همچون سال های گذشته امسال نیز از اواسط جشنواره کار خود را در 30 استان آغاز می کند و آثار سینمایی به نمایش در می آید. اهالی استان ها نیز می توانند میزبان بازیگران فیلم ها باشند و برنامه هایی برای این منظور در حال انجام است. ضمناً با توجه به شرایط معیشتی و فضای اقتصادی توافق شده است که در سال جاری افزایشی در قیمت بلیت صورت نگیرد.

هفت | ما در جشنواره بخش انیمیشن نداریم اما هر سال بخش سودای سیمرغ داریم که فیلم های انیمیشن هم در آن حضور دارند. اما امسال حضور انیمیشن ها در جشنواره پررنگ تر است.

هشت | یک سوم فیلم ها خصوصی، یک سوم خصوصی و یک سوم اموال دولتی است. برخی می گفتند چرا فیلم ها در اختیار دولت است در حالی که باید خوشحال بود که دولت به سینما کمک می کند.

اکران در محل جشنواره از ساعت 13 آغاز می شود. جلسه دوم ساعت 16، جلسه سوم ساعت 19 و جلسه چهارم ساعت 22 خواهد بود.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*