مروری بر همکاری های مشترک جواد عزتی و عباس جمشیدی فر به بهانه لو رفتن تصویرش در پوستر «تمساح خونین» | داستان یک دوستی قدیمی.

جواد عزتی در اولین فیلمش «تمساح خونین» به کارگردانی دوست قدیمی اش عباس جمشیدی فر. یکی از بازیگران اصلی دعوت به همکاری کرده است. ماجرای دوستی عزتی و جمشیدی فر به سال ها قبل و به تجربیات مشترک آنها در تئاتر برمی گردد و حالا عزتی در اولین تجربه کارگردانی خود در سینما، به جای روی آوردن به هر بازیگر دیگری، ابتدا به سراغ جمشیدی فر رفت. . زوج جواد عزتی و عباس جمشیدی فر یکی یکی از جذاب ترین عوامل این فیلم هستند. مروری داریم بر فعالیت های مشترک این زوج در تئاتر، سینما، تلویزیون و شبکه نمایش خانگی.

به گزارش شیک تمز، جواد عزتی در «تمساح خونین» عباس جمشیدی فر را به عنوان شریک خود دعوت کرده است که به لحاظ جایگاهی که در سینما دارد، می تواند پای هر ستاره دیگری را به فیلمش باز کند و در گیشه موفقیت بیشتری کسب کند. اما بر اساس همین دوستی پیش رفت و موقعیت جذابی را با جمشیدی فر ایجاد کرد.

دوستی قدیمی | داستان دوستی جواد عزتی و عباس جمشیدی فر به بیش از بیست سال قبل یعنی به دهه 70 برمی گردد. آنها در جشن تولد 20 سالگی او عکسی با هم دارند و بارها در مورد خاطرات مشترک خود از مشکلاتی که در دوره دانشجویی برای اجرای برنامه داشتند صحبت کرده اند. جمشیدی فر در جایی گفته بود که در دوره ای که یک برنامه دانشجویی اجرا می کردند وضعیتشان به قدری بد بود که او و جواد عزتی یک بار فقط کره و نان بربری داشتند و یک بار در وسط چهارراهی که از تهران پاریس می گذشت نمایش اجرا کردند.

اولین همکاری موفق | جواد عزتی در سال ۱۳۷۹ اولین نمایش «از رویا دل شکسته» را کارگردانی کرد و عباس جمشیدی فر نیز در آن بازی کرد. نکته مهم اینکه جمشیدی فر اولین جایزه بازیگری خود را از جشنواره فجر در سال 1358 برای بازی در این نمایش دریافت کرد. در واقع ساخت این نمایش برای هر دوی آنها موفقیت آمیز بوده است.

ادامه همکاری در تئاتر. | دو سال پس از «چنان دل کندم از رویا»، جواد و عباس در نمایش «ساهر سوزان» به کارگردانی مه لقا باقری همبازی شدند. نمایشی که برای باقری جایزه کارگردانی جشنواره تئاتر دانشجویی فجر را به ارمغان آورد. عباس جمشیدی فر در سال ۱۳۸۳ در نمایش «مردم» و در سال ۱۳۸۴ در نمایش «عموزاده ها» به کارگردانی جواد عزتی بازی کرد. در سال ۱۳۸۵ در نمایش «ژولیوس سزار» به کارگردانی مسعود ارسیب همبازی شدند و این فعالیت مشترک در تئاتر ادامه یافت.

همکاری تلویزیونی عباس جمشیدی فر و جواد عزتی در سریال سه دونگ سه دونگ صورت گرفت..

اولین همکاری در تصویر. | شهید احمدلو در سال 1392 برای اولین بار در سریال «سدونگ سدونگ» بازی در کنار هم را در یک سریال تجربه کرد. عزتی و جمشیدی فر نقش دو برادر به نام‌های مسعود و محمود را در یک خانواده بازی کردند. خانواده ای که سرمایه شان نانوایی بود و در آن کار می کردند. سریال سه دونگ سه دونگ در ماه رمضان 1392 از شبکه پنج پخش شد سریال کمدی بسیار موفق. نبود اما در آن سال نسبتاً دیده شد.

اولین همکاری جدی | ده سال بعد در یک سریال کمدی همبازی شد و جواد عزتی در نقش صاحب سریال.زخم کاری به کارگردانی محمدحسین مهدویان، عباس جمشیدی فر نیز به این پروژه پیوست و در نقش اخوان وکیل ریزآبادی بازی کرد. نقش اخوان را که شنیده می شود قرار بود مردی میانسال بازی کند اما مهدویان حاضر شد این نقش را به جمشیدی فر بدهد. او با این نقش جدی روی دیگری از بازی خود را نشان داد و توجه بسیاری را به خود جلب کرد. پس از این بود که جمشیدی فر با حضور در مسابقه «جوکر» به چهره ای مطرح تبدیل شد و سپس با نقشی بسیار متفاوت و جذاب در سریال «یاغی» ظاهر شد. در واقع می توان گفت:زخم کاری» آغاز یک مسیر جدید و جدی برای جمشیدی فر بود. مسیری که همکاری او با عزتی را وارد مرحله جدیدی کرد.

مروری بر همکاری های مشترک جواد عزتی و عباس جمشیدی فر به بهانه لو رفتن تصویرش در پوستر «تمساح خونین» | داستان یک دوستی قدیمی.
جواد عزتی و عباس جمشیدی فر در فیلم کت چرمی همکاری دیگری داشتند.

ادامه همکاری در سینما | در سال 1401 عزتی و جمشیدی فر بار دیگر در فیلم «کت چرمی» به کارگردانی حسین میرزامحمدی همبازی شدند. مشاور این پروژه محمدحسین مهدویان بود و به نظر می رسد همکاری خوشایند او با جمشیدی فر در «زخم کاری» نیز باعث شد که این فیلم را انتخاب کند.البته جمشیدی فر در زمان بازی در این فیلم بسیار معروف بود و حتی نقش مهمی در این فیلم داشت. مینی سریال “سقوط.”

و حالا تمساح لعنتی | جواد عزتی پس از سال ها فعالیت در عرصه بازیگری، امسال با اولین فیلم خود در جشنواره فجر حاضر شد. «تمساح خونین» فیلمی کمدی برگرفته از موقعیت های خنده دار و پیچیده طنز است و بخش عمده ای از موفقیت آن را مدیون درخشش جواد عزتی و عباس جمشیدی فر در کنار یکدیگر است. آنها به خوبی یکدیگر را با ویژگی های خود تکمیل کرده اند و تأثیر شایسته ای از خود به جای گذاشته اند.

«تمساح خونین» به کارگردانی جواد عزتی و تهیه کنندگی کامران حجازی با بازی جواد عزتی، عباس جمشیدی فر، سعید آقاخانی، الناز حبیبی و… ساخته شد.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*