مزاحم بنای تاریخی «سپی مزگت» شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شد.

ولی جهانی مدیر کل میراث فرهنگی استان گیلان از شناسایی و دستگیری یک متهم و کشف یک دستگاه فلزیاب در بنای تاریخی «اسپی مزگت» خبر داد.

پی ام آپلود، مدیر کل میراث فرهنگی استان گیلان از شناسایی و دستگیری یک مظنون و کشف فلزیاب در اثر تاریخی اسپی مزگت خبر داد.

اما جهانی با استناد به مطلب فوق افزود: پس از حفاری غیرمجاز در محوطه بنای تاریخی سپی مزگت رضوانشهر، طی بررسی های میدانی فردی با هویت معلوم با استفاده از دستگاه فلزیاب شناسایی شد. موارد لازم تا حصول نتیجه کامل در دستور کار این اداره کل قرار خواهد گرفت.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان به ضرورت ساماندهی آثار تاریخی به طرق مختلف از جمله صندوق حفاظت و مرمت وزارتخانه اشاره کرد و گفت: در صورت تعامل و همکاری اداره کل منابع طبیعی استان گیلان با توجه به وجود سرمایه گذار برای بنای تاریخی اسپی مزگت، واگذاری بنا و اطراف آن برای توسعه گردشگری ضمن حفاظت و مرمت اثر تاریخی مذکور در دستور کار قرار خواهد گرفت و در هر صورت حفاظت از آن در دستور کار قرار خواهد گرفت. و مراقبت از بناهای تاریخی جزء ضروری وظایف این اداره کل است و در این راستا وظیفه ارزشمندی در سازماندهی کار وجود دارد.

وی آثار تاریخی را دارایی آحاد جامعه دانست و در پایان از همه مردم و علاقمندان به میراث فرهنگی خواست در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تعدی به بناها مراتب را به نزدیکترین واحد میراث فرهنگی در سراسر استان گزارش دهند.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*