مشکل رایج همسران با محمدرضا گلزار

به گزارش شیک تمز آنلاین به نقل از خراسان یکی از کاندیداهای مرد بپرسید: “چه مدت است که ازدواج کرده اید؟” و هنگامی که شرکت کننده برای تأمل با سکوت خود مواجه می شود، می گوید: «آیا بگویم؟ 9 سال”. “گلزار” درباره این ماجرا می گوید: “اما راستش سخت است.” همسرم در خانه از من می خواهد بگویم دقیقا چند سال ازدواج کردیم اما چرا خانم ها نسبت به این قرارها واکنش حساسی نشان می دهند و در برعکس، برخی از مردان توجه زیادی به آنها ندارند؟

تفاوت در درک چرخه زندگی

یادآوری تولد و سالگرد برای خانم ها مهم است و این روزها را با مهمانی جشن می گیرند. با این حال برای اکثر مردان توجه به تولد و سالگرد و برگزاری جشن های ساده موضوع مهمی نیست. زنان از بی توجهی مردان به سالگرد شگفت زده می شوند و مردان از توجه زنان به این رویداد! به طور کلی، درک چرخه زندگی برای زن و مرد متفاوت است. ثبت زمان وقایع جاری زندگی در ذهن به صورت خودکار انجام می شود، اما زنان با دقت بیشتری آنها را دنبال می کنند و تاکید بیشتری بر به خاطر سپردن آنها دارند. در واقع، به خاطر سپردن موضوعات مورد بحث به زنان این فرصت را می دهد که از خوشبختی خود قدردانی کنند.

رابطه صمیمانه زن و زمان

زن و مرد حس زمان متفاوتی دارند که گاه دلیل بسیاری از مشاجرات، درگیری ها و دلخوری ها بین آنها می شود. رابطه نزدیک زنان با زمان در ساختار بیولوژیکی آنها برنامه ریزی شده است. در این بنیادی ترین سطح وجود زنانه، زنان همیشه با زمان متفاوت از مردان ارتباط برقرار می کنند. زنان حافظ زمان هستند و چیزهای بهتر در ذهنشان می ماند. فقط از آنها بپرسید آخرین معاینه دندان کودکشان چه زمانی بوده است؟ آخرین باری که با مادرشان تلفنی صحبت کردند یا آخرین باری که موهایشان را کوتاه کردند و … تا زمان دقیق را به شما بگویند.

زنان توجه ویژه ای به رویدادهای تکراری دارند

خانم ها همیشه زمان ها و مناسبت های عاشقانه را دنبال می کنند و از ریتم ها و الگوهای گذر زمان آگاه هستند. از آنجایی که زنان عموماً به زمان توجه بیشتری می کنند، رفتارها، تجربیات و داده هایی که خود را تکرار می کنند بیشتر در ذهن آنها باقی می ماند. این در حالی است که مردان اغلب نمی توانند این وقایع را ردیابی یا به خاطر بسپارند. به همین دلیل کمتر به این مناسبت ها توجه می کنند.

نصیحت خوب به آقایان

با توجه به نکات ذکر شده و اهمیت این موضوع برای خانم ها، هرگز نباید روزهای سالگرد، تولد همسر و عروسی را فراموش کنید. این روزها به همسرتان یادداشت های کوتاه و متن های عاشقانه و همچنین هدایایی بدهید که تاثیر معجزه آسایی دارند. همسرتان از شما انتظار دارد که همیشه از او حمایت کنید. خانم‌ها دوست دارند وقتی به تاریخ‌های مهم زندگی مشترکتان توجه می‌کنید، به چهره، لباس، آشپزی، رفتار و کردارشان هم توجه کنید و از آنها تعریف کنید، زیرا به تایید و تشویق شما نیاز دارند. شما این موضوعات را نشانه علاقه خود می بینید پس نباید کمتر به این موضوعات می پرداختید

اگر شوهرت بی توجه است…

مناسبت های مهمی مانند تولد یا سالگرد ازدواج، بهانه و فرصتی برای زوج ها برای ابراز عشق به یکدیگر است و نباید فراموش کرد که این امر تأثیر مثبتی در استحکام یک رابطه عادی دارد. گاهی اوقات برای برخی از زوج ها، جشن گرفتن چنین مناسبت هایی برای شخصیت آنها اهمیتی ندارد و به عنوان یک موضوع پیش پا افتاده تلقی می شود، در حالی که همسرشان روی جشن گرفتن بسیار حساس است. در چنین شرایطی باید با همسرتان در مورد احساسات خود صحبت کنید. زوج ها باید در مورد تمام احساسات خوب یا بدشان در مورد همسرشان با یکدیگر صحبت کنند. احساسات مثبت را ابراز کنید و در مورد رفتارهای مخرب صحبت کنید. گاهی اوقات زوج ها فکر می کنند که همسر تشخیص می دهد رفتار خاصی آزاردهنده است و نباید آن رفتار را تکرار کنند. با این حال، این تنها منجر به سوء تفاهم می شود. بنابراین باید در مورد خواسته ها و نیازهای خود با همسر صحبت کنیم و به حرف های طرف مقابل گوش دهیم.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*