نتایج رتبه بندی روزنامه ها + جایگاه روزنامه های گیلان در کشور اعلام شد

نتایج نهایی دور جدید رده بندی روزنامه ها اعلام شد. از این رو 260 روزنامه سراسری، منطقه ای، منطقه ای و محلی در پاسخ به این فراخوان در این دور ارزیابی شرکت کردند.

به گزارش صفحه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از روابط عمومی معاونت رسانه و امور تبلیغات، در اولین گام از دور جدید رتبه بندی روزنامه ها، از مدیران مسئول روزنامه ها خواسته شد تا در رتبه بندی، فرم های خوداظهاری شرکت کنند. موجود در حساب کاربری روزنامه در سامانه کلی. رسانه را کامل کنید.

از این رو 260 روزنامه سراسری، منطقه ای، منطقه ای و محلی در پاسخ به این فراخوان در این دور ارزیابی شرکت کردند.

در این رتبه بندی اسناد ارسالی طبق دستورالعمل در دو سطح گزارش و ارزیابی بر اساس عملکرد روزنامه ها در فصل تابستان 1402 مورد بررسی دقیق قرار گرفت.

مهمترین ویژگی در این دوره رتبه بندی، تمرکز بر تولید محتوا و افزایش قابل توجه امتیاز کیفی بود. همچنین در برخی موارد شاخص های روزنامه های سراسری، منطقه ای و استانی متفاوت بوده و ارزیابی آنها با حضور فعالان رسانه ای هر استان انجام شده است.

بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل امور رسانه و تبلیغات، نتایج رتبه بندی روزنامه های استانی به تفکیک استان و در روزنامه های منطقه ای تفکیک و بر اساس ستاد هر روزنامه منتشر شد. نکته مهم دیگر این است که در صورت اعتراض پرونده روزنامه در تمامی شاخص ها توسط قاضی دیگری از ابتدا مورد ارزیابی مجدد قرار می گیرد و امتیاز کسب شده (کم یا بیشتر) به عنوان امتیاز نهایی ثبت می شود.

مدیران معترض نامه اعتراضی خود را به همراه مدارک به اداره کل مطبوعات و رسانه های داخلی ارسال کنند. لازم به ذکر است نتایج نهایی روزنامه ها از ابتدا اعمال می شود اردیبهشت ماه 1403 ملاک عمل خواهد بود. همچنین مقرر می‌دارد که ارزیابی‌ها باید به صورت الکترونیکی به صورت دوره‌ای و بیش از یک بار در سال انجام شود.

به گزارش دیارمیرزا؛ در سطح روزنامه های سراسری؛ دو روزنامه سراسری با مرکزیت گیلان در فهرست 124 روزنامه ارزیابی شده، روزنامه نسیم با 44.8 امتیاز در رتبه 95 و روزنامه معین با 38.5 امتیاز در رتبه 115 قرار دارند.

جدول نتایج رتبه بندی روزنامه های گیلان نیز در زیر آمده است.

نتایج انفرادی رتبه بندی روزنامه ها را می توانید در لینک های زیر مشاهده کنید:

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*