نگاهی به نقش های مهمی که مریلا زارعی به بهانه راه اندازی تیزر سریال «جنگل آسفالت» برای آن ها گریم زیادی داشت. تغییر سبک مریلا

مریلا زارعی یکی از بازیگرانی است که از ایفای نقش های مشابه راضی نیست و سعی می کند با نقش های متفاوت خود را به چالش بکشد. او محدود به چهره اش نیست و بارها برای درخشش بیشتر نقشش راضی می شود که چهره اش را عوض کند و او را شبیه یک پیرزن، یک بیمار روانی یا یک معتاد جلوه دهد. انتشار تیزر جدیدی از سریال «جنگل آسفالت» نشان می دهد که او با گریمی جدید در نقشی متفاوت ظاهر شده است. به این بهانه نقش هایی که زارعی در آن ها گریم زیادی داشته را مرور می کنیم.

به گزارش شیک تمز، مریلا زارعی با گریمی متفاوت در سریال «جنگل آسفالت» مقابل دوربین رفت و با چالش جدیدی روبرو شد. او در این سریال با نوید محمدزاده، امیر جعفری، فرشته حسینی، ریما رامین فر و آزاده صمدی همبازی است.

سربازان جمعه در نقش: نیر مسعود کیمیایی 1382

مریلا زارعی در نمایی از فیلم «سربازان جمعه» به کارگردانی مسعود کیمیایی

داستان فیلم درباره چهار سرباز است که در روز جمعه به مرخصی می‌روند و متوجه می‌شوند که در دوران غیبتشان اتفاقات زیادی برای خانواده‌هایشان افتاده است. خواهر یکی او در زندان است، دیگری معتاد است و… نیر زنی است که از دست مردی آسیب دیده و معتاد شده است. او خواهر آصف است. یکی او یکی از چهار سربازی است که از خانواده ای ثروتمند می آید. بخشی از داستان به زندگی نیره و عشق او به استاد و گذار از عشق به اعتیاد اختصاص دارد. مریلا زارعی در این فیلم با چهره ای زرد و چشمانی گود رفته و بی حال ظاهر شد. موها و ابروهای او روشن است و این به رنگ پریدگی او کمک می کند. بیشتر اوقات سیگاری در گوشه لبش می بینیم و زخم بالای لبش جای زخم هایش را کامل می کند. بزرگترین برگ برنده در «سربازهای جمعه» به بازی مریلا زارعی برمی گردد. زارعی برای این فیلم برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن بیست و دومین جشنواره فیلم فجر شد و بسیاری از منتقدان معتقد بودند که همکاری مریلا زارعی با مسعود کیمیایی موفقیت آمیز بوده است. یکی او یکی از معتادترین شخصیت های سینمای ایران بود.

دیگری | در نقش: معصومه مهدی رحمانی 1388

مریلا زارعی در طول دوران بازیگری خود با گریم های متفاوتی بازی کرده است که آخرین آن سریال است
مریلا زارعی در نقش یک زن روستایی در نمایی از فیلم «دیگری»

مریلا زارعی در فیلم «دیگری» نقش زنی روستایی به نام معصومه را بازی کرد. او را با چهره ای آفتاب سوخته و لباس های گلدار می دیدیم. او خیلی ساده به نظر می رسید، بدون آرایش روی صورتش و کمی روی صورتش. نبود. تازه همسرش را از دست داده بود و به دوست همسرش علاقه نشان می داد. اما نه به خاطر آداب و رسوم آن شهر و نه به خاطر پسرش نتوانست به راحتی به کسی که دوستش داشت برسد. مدت زمان حضور مریلا زارعی در فیلم زیاد نیست اما او با چهره ای متفاوت ظاهر شد و توانست به لهجه مورد نظر دست یابد. شراکت او با محمدرضا فروتن نیز به یک موقعیت جذاب تبدیل شده است.

اسلات 143 | در نقش: الفت نرگس آبیار 1391

مریلا زارعی در طول دوران بازیگری خود با گریم های متفاوتی بازی کرده است که آخرین آن سریال است
مریلا زارعی در سنین مختلف و با گریمی متفاوت در فیلم «شیار 143» نقش الفت را بازی کرده است.

در فیلم «شیار 143» مریلا زارعی در نقش الفت; زنی از روستا را می بینیم که تنها و منتظر است. در واقع داستان درباره زندگی اولاف است که در یکی در روستاهای دور افتاده زندگی می کند. او سال هاست که منتظر پسرش یونس که به جنگ رفته است و در میان هرکسی به دنبال او می گردد. اهمیت شخصیت الفت به این دلیل است که نرگس آبیار او را به عنوان یک زن روستایی واقعی تعریف کرده است. زنی که با رفتن پسرش یونس زندگی اش تغییر می کند. از جوانی تا پیری موهایش سفید می شود و خطوط و خطوط روی صورتش ایجاد می شود. او همچنین استرس دارد و خمیده است، اما باز هم از انتظار دست نمی کشد. ما او را با چندین آرایش متفاوت می بینیم که تغییر سن او را نشان می دهد. او در تمام این سال ها شب و روز به دنبال پسرش بوده و حتی یک رادیو را بر روی کمر خود حمل می کند تا از آخرین اخبار رزمنده ها مطلع شود. این مشکل سال ها ادامه دارد تا اینکه جنگ تمام شود و دیگر خبری از یونس نباشد. شیار 143 مهمترین فیلم کارنامه کاری مریلا زارعی است. او برای این فیلم برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن شد.

زیر سقف پر دود به عنوان: شیرین پوران درشنده 1394

مریلا زارعی در طول دوران بازیگری خود با گریم های متفاوتی بازی کرده است که آخرین آن سریال است
مریلا زارعی در فیلم «زیر سقف سیگار» نقش متفاوتی را ایفا کرد و گریم او با دیگر شخصیت هایی که بازی کرد متفاوت است.

مریلا زارعی در فیلم «زیر سقف سیگار» نقش زنی به نام شیرین را بازی کرد. زنی که با مشکلات خانوادگی مواجه شد و وقتی تلاش هایش برای حل مشکلات نتیجه نداد، احساس ناامیدی کرد. در طول فیلم، هر چقدر تلاش کرد تا با خانواده‌اش رابطه برقرار کند، شکست خورد و از آن‌ها فاصله گرفت. تلاش های او باعث شد که با چالش جدیدی روبرو شود و باید برای خیانت همسرش چاره ای جدید بیندیشد. زارعی در این نقش با موهایی روشن و مجعد ظاهر شد و چهره ای خسته و بی حال مانند یک زن کارگر داشت. کنتراست خوبی با این آرایش دارد. بهنوش طباطبایی که میدان را به عنوان رقیب خود گرفته بود. «زیر سقف دودی» جزو فیلم های موفق کارنامه پوران درخشنده نیست. مضمونی تکراری و فیلمنامه ضعیفی دارد و نقش شخصیت ها در داستان نامشخص است. بازی مریلا زارعی یکی از نقاط قوت فیلم است اما شاید آن را یکی از بهترین نقش های زارعی به حساب نیاوریم.

اسرافیل در نقش: مهتاج آیدا پناهنده 2015

مریلا زارعی در طول دوران بازیگری خود با گریم های متفاوتی بازی کرده است که آخرین آن سریال است
نقش «مهتاج» در فیلم «اسرافیل» یکی این یکی از چالش برانگیزترین نقش های کارنامه کاری مریلا زارعی است.

یکی متفاوت ترین گریم مریلا زارعی را در فیلم اسرافیل به کارگردانی آیدا پناهنده دیدیم. او در این فیلم نقش مهتاج، زنی روان پریش را بازی کرد و گریم او با این شرایط طراحی شد. مهتاج موهایش را خیلی به هم ریخته بود، آرایش می کرد، ناخن هایش را قرمز رنگ می کرد و مرتب قرص می خورد، سپس به ایستگاه اتوبوس رفت و منتظر شوهرش بود. با خودش بلند حرف می زد و حرکات بچه گانه و غیرعادی داشت. انگار در گذشته مانده بود و نمی توانست منتظر شوهرش بماند. فرزندانش از رفتار او خسته شده بودند و مدام سعی می کردند او را کنترل کنند، اما همیشه از او ناامید بودند. محور اصلی این فیلم مثلث عشقی بین زن و مردی میانسال با دختری به نام سارا بود. سارا دختر مهتاج به خاطر مشکلاتی که مادرش داشت و برایش مهم نبود طرف مقابل کیست، می خواست ازدواج کند. این همان چیزی است که داستان اصلی فیلم را پیش می برد.

جنگل آسفالت پژمان تیمورتاش 1402

مریلا زارعی در طول دوران بازیگری خود با گریم های متفاوتی بازی کرده است که آخرین آن سریال است
مریلا زارعی در جدیدترین فعالیت خود در سریال «جنگل آسفالت» با گریمی متفاوت بازی کرده است.

دیروز با انتشار تیزر جدیدی از «جنگل آسفالت» به کارگردانی پژمان تیمورتاش، گریم و نقش مریلا زارعی در این سریال مشخص شد. او با گریمی بسیار متفاوت در این سریال حضور دارد. موهای کوتاه و مجعد دارد؛ صورتش پر از لک است و مدام سیگار می کشد. دست و پایش می لرزد و چشمانش به چیزی خیره شده است. پس از شنیدن برخی از دیالوگ های او و یک عکس بلند که او را در یک قسمت آبی پوشیده نشان می دهد، متوجه می شویم که او در خانه سالمندان است. او به نوید محمدزاده می گوید که اگر او را از آنجا بیرون نیاورد، فرار می کند. در کامنت های ارسال شده برای این پست، اکثر مخاطبان از گیم پلی او تمجید کردند و نوشتند که این سریال را برای چند ثانیه ای که از گیم پلی او دیده اند، تماشا می کنند. «جنگل آسفالت» امسال روی پلتفرم نماوا اکران می شود.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*