واردات اسباب بازی متوقف شد

به گزارش شیک تمز آنلاین، جلسه مشورتی با حضور حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه در محل دبیرخانه شورای عالی به منظور بررسی پیشنهادات واردات اسباب بازی و بررسی بسته سیاستی سازمان صنعت اسباب بازی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

در این جلسه دکتر محمود حاجیلویی دبیر کانون فرهنگی اجتماعی گزارشی از وضعیت میزهای اسباب بازی و صنعت فرهنگی ارائه کرد. به گفته وی، در این جداول علاوه بر بررسی ابعاد کوتاه مدت مشکل، جنبه های اساسی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت که حاصل آن تهیه اولین پیش نویس سند ملی ساماندهی صنعت اسباب بازی با کمک بود. سهامداران، به ویژه انجمن و مجمع تولیدکنندگان اسباب بازی.

پس از آن، دکتر. مسعود فیاضی رئیس مرکز نظارت، ارزیابی و نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی گزارشی کوتاه از تاثیر آزادسازی واردات بر تولید و بازار ارائه کرد. .

سپس نمایندگان وزارت حراست، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، انجمن سازندگان اسباب بازی، مجمع اسباب بازی سازان، نهاد عالی نظارت بر تشکل های صنفی کشور، دبیر ستاد فناوری نرم معاون علمی اتحادیه خرازی ها در تشریح دیدگاه های خود تهران بر توقف واردات اسباب بازی هایی که مشابه داخلی دارند تاکید کرد. بسته اقدامات ساماندهی صنعت اسباب بازی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این ملاقات یکی این یکی از سلسله جلساتی بود که در رابطه با مشکل واردات غیرقانونی اسباب بازی برگزار شد. موضوعی که صنعت اسباب بازی نوظهور فرهنگی، هویتی و تمدن ساز ایران را به چالش کشید و باعث اعتراض تولیدکنندگان شد. نتیجه این اعتراضات، مداخله مستقیم دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در موضوع بر اساس اقدام ملی 35 سند «نقشه سوم راهبرد کلان کشور برای فناوری فرهنگی» بود.

این ورودی نشان داد که آزادسازی واردات تصمیمی مبهم و مشکوک بوده و حل آن از یک سو مستلزم توقف موقت و موقت واردات و تشکیل کمیته ای متشکل از نهادهای مسئول و نمایندگان انجمن و مجمع تولیدکنندگان است. از سوی دیگر، به جای سیاست‌های مناسب، زیرساخت‌های رقابتی و آزادسازی سیستماتیک و تدریجی واردات و اجرای آن‌ها در یک بازه زمانی معین ایجاد شود.

در نتیجه با دستور وزارت صمت و کمیته ای متشکل از نمایندگان انجمن و مجمع تولیدکنندگان اسباب بازی، رئیس مرکز فرش و صنایع خلاق وزارت صمت، واردات اسباب بازی متوقف شد. رئیس شورای نظارت بر اسباب بازی، رئیس اتحادیه چرازی و دبیرخانه میزهای اسباب بازی و دبیرخانه صنایع فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شد.

در این جلسه نمایندگان گمرک، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان آموزش و پرورش کشور، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت حراست، سازمان عالی نظارت بر بازرگانی کشور حضور داشتند. سازمان های اتحادیه با لندز ملاقات کردند، انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی و نشست سازمان توسعه تجارت تولیدکنندگان اسباب بازی در این نشست حضور داشتند.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*