وزیر ارشاد: ​​همه کارها باید در میدانی نتیجه داشته باشد/سازمان فرهنگی کم‌تقاضا و پربارتر است

گفت: چرا می گوییم شریعت مقدس است؟ مرزها باید همه جا مشخص شوند. اگر قانونمند هستیم، پس باید هر کاری که در شانه هایمان است طبق قانون انجام دهیم.

اسماعیلی همچنین به نزدیکی ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: هر ساله مقدمه ای برای شناخت ماه مبارک رمضان به ویژه شب های قدر داریم؛ در حالی که ماه مبارک رمضان را می شناسیم. آنچه در نیمه های ماه رجب و شعبان داریم، الگوی کوچک و مقدماتی برای درک بالاتر است و امیدوارم از کسانی باشیم که آن حقیقت را درک کرده و برکات آن را در کار و زندگی روزمره خود ببینیم.

و افزود: معتقدیم برای حل مشکلات به دلایل مادی نیازمند امداد هستیم. ما به کمک الهی در کار و در جهان نامرئی اعتقاد داریم. این نعمت ها زندگی ما را باز می کند. ما به این مضامین اعتقاد داریم و نمی توانیم هر اتفاقی را که در جهان رخ می دهد خارج از این مضامین تفسیر کنیم.

بدنه فرهنگی متواضع و پربار است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با قدردانی از زحمات خود ادامه می دهد مهدی رمضانی دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در ستادها و استان ها گفت: سپاه فرهنگی بی مطالبه و سازنده است. ما در حوزه ستادی و مدیریتی کار را رصد و ارزیابی می‌کنیم، اما تک تک سلول‌های این فضا بر اثر کار این عزیزان مانند بدنه‌ای در حال تجزیه می‌ماند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: بر اساس مسئولیت، زیر بار مردم هستیم و باید به آن عمل کنیم.

یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور گفت: شبکه فرهنگی کتابخانه فرصتی استثنایی برای اداره کشور است به این معنا که تنوع مخاطبان را گرد هم می آورد. اقتدار فرهنگی بخشی از سرمایه کشور است و امروز مجموعه کتابخانه یکی از امتیازات ما در این حکومت است.

اسماعیلی با اشاره به علاقه خود به کتاب و کتابخوانی گفت: امروزه مجموعه کتابخانه یکی از امتیازات ماست. نگاه من به نهاد کتابخانه ها از منظر تئوریک است و به عنوان نکته برجسته به دوستان می گویم حوزه خود را گسترش دهند. مثلا داریم وارد ماه مبارک رمضان می شویم. ایجاد جذابیت برای کودکان و نوجوانان خارج از نمایشگاه. به بچه های 3 تا 6 ساله بگویید در روز اول ماه مبارک رمضان سوره نصر و سوره نباء را از 6 تا 12 سال حفظ کنند، این سخنان و آیات خداوند است.

کدام خانه ایرانی را بدون قرآن دیده اید؟

وزیر فرهنگ تاکید کرد: حوزه قرآن حوزه ای است که اکثریت مردم ایران آن را دوست دارند. کدام خانه ایرانی را بدون قرآن دیده اید؟ در بحث فلسطین نیز می بینیم که اکثریت جامعه طرفدار غزه هستند. موضوع قتل کودکان در غزه جامعه ای متشکل از 200 هزار نفر را در ایالات متحده، لندن و پاریس ایجاد می کند.

یکی از اعضای هیئت فرهنگی کشور گفت: حوزه فرهنگ، حوزه افق گشایی است نه حوزه کار اداری. تفکر فرهنگی یعنی همین. این بدان معناست که ذهن شما آنقدر خلاق است که به سرعت به یک ایده خوب می پردازید. باید بدانیم نتیجه چیست.

وی افزود: اگر فردی با لباس کمی نامناسب ظاهر شود یا اهل نماز نباشد باید فضا را به گونه ای ایجاد کنیم که تحت تاثیر محیط قرار گیرد. ما می خواهیم مردم به خوشبختی در جهان برسند. ما خودمان باید مخاطبمان را بالا ببریم و مدیران استانی ظرفیت خیلی خوبی دارند.

کتابداران ما حداقل دستمزد می گیرند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: کتابداران ما حداقل دستمزد می گیرند و باید به نهاد کتابخانه ها اهمیت زیادی داده شود.

گفت: هر کاری هدف بزرگی دارد. انشاءالله برای ماه رمضان برنامه های قرآنی برای مردم آماده کنید. برای ماه رمضان کمپین میلیونی راه اندازی کنید تا خانه های مردم نورانی شود و همه ما توفیق خدمت به اسلام را داشته باشیم.

در ابتدای این مراسم که به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار شد، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از قسمت های مختلف ساختمان ستاد این نهاد بازدید کرد. مهدی رمضانی مدیر کل کتابخانه‌های عمومی کشور در مراسم گرامیداشت بیستمین سالگرد تأسیس کتابخانه‌های عمومی کشور، گفت: امام شمسایی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت و برخی دیگر از مسئولان حضور داشتند.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*