چرا اسکار روی نام «دی کاپریو» خط قرمز کشید؟

کریستوفر نولان با اوپنهایمر یک قدم دیگر به کسب جایزه اسکار نزدیک شد. همانطور که انتظار می رفت، “اپنهایمر” با بیشترین نامزدی در صدر قرار گرفت. یک نتیجه طبیعی برای فیلمی که بیش از هر فیلم دیگری در فصل جوایز مورد توجه قرار گرفت.

به گزارش همشهری آنلاین؛ جدیدترین ساخته کریستوفر نولان از همان روزهای اول اکران خود را به عنوان فیلم برگزیده سال نشان داد و رقابت آن با فیلم باربی تنها در گیشه معنادار بود و می شد پیش بینی کرد که آکادمی تسلیم شود. به بازار فیلمی که بیشتر به صنعت خدمات می دهد. مد نخواهد بود. اعتراضات به نادیده گرفتن فیلم «باربی» فراتر از فمینیسم زرد بود و هیلاری کلینتون بدترین واکنش را نشان داد و به موفقیت این فیلم در گیشه اشاره کرد.

این اعتراضات در حالی صورت گرفت که «باربی» در 8 رشته نامزد اسکار بود. یکی این یکی از 10 فیلمی است که نامش در فهرست نامزدهای بهترین فیلم قرار گرفته است و این بیشترین توجه ممکن برای یک فیلم پیش پا افتاده است. آکادمی به دلیل عدم توجه به کارگردان و بازیگر زن فیلم متهم به ضد زن بودن است.

اعتراض به اینکه چرا مارگوت رابی نامزد اسکار بهترین بازیگر زن و گرتا گرویگ نامزد بهترین کارگردانی نشد، با اتهامات معمول زن ستیزی همراه شده است. رویکرد آکادمی در توجه به فیلم هایی که منتقدان به آن توجه نشان داده اند امسال در حوزه سینما و کارگردانی مشهود است.

هر 5 کارگردانی که نامزد اسکار شده اند، فیلم هایشان مورد استقبال منتقدان قرار گرفته است. از جمله جاستین تریر برای «آناتومی یک سقوط» که توجه اسکار به آن به دلیل نامزد نشدن از سوی فرانسه، حاشیه هایی را در فرانسه به همراه داشته است.

حضور کریستوفر نولان (اپنهایمر)، مارتین اسکورسیزی (قاتلان ماه کامل)، یورگوس لانتیموس (بیچارگان) و جاناتان گلیزر (منطقه مورد علاقه) در فهرست کارگردانان در واقع نتیجه منطقی اقبال منتقدان فیلم است و چیز عجیبی نیست. اصلا اتفاق افتاده

به ماندن دی کاپریو

ورایتی در گزارشی که پس از اعلام نامزدی اسکار دی کاپریو در فیلم “قاتلان ماه کامل” منتشر کرد، لئوناردو را نادیده گرفت. یکی او از شگفتی های اسکارمسال خبر دارد.

در فهرست نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد، این اسامی حضور دارند: بردلی کوپر (استاد)، کلمن دومینگو (رئال)، پل جیاماتی (بازماندگان)، کیلیان مورفی (اپنهایمر) و جفری رایت (داستان‌های آمریکایی) . کلمن دومینگو، دی کاپریو نامزد دریافت جایزه شد، اما این اتفاق نیفتاد. اتفاقی که برخی معتقدند حاصل قضاوت شخصیت دیکاپریو در فیلم اسکورسیزی است نه کیفیت بازی او. که کاراکتر ارنست بورکهارت باعث اجرای دی به کاپریو توجه نکنید.

نامزدی دهم برای اسکورسیزی

مارتین اسکورسیزی برای دهمین بار نامزد جایزه اسکار بهترین کارگردانی شد. کارگردانی که معمولاً برای حدود 5 دهه و فقط یک بار توسط اسکار نادیده گرفته شده است، آن هم برای یکی او این جایزه را از آثار مدیوم خود (رفتگان) دریافت کرده است. در سالی که اسکورسیزی «راننده تاکسی» را داشت، جان جی آویلدسن برای راکی ​​برنده اسکار شد.

در آغاز دهه 80 اسکورسیزی با «گاو خشمگین» نیز نامزد اسکار شد، اما رابرت ردفورد برای «مردم معمولی» این جایزه را دریافت کرد. بعد از آن 7 بار دیگر این اتفاق افتاد و حالا نوبت دهمین نامزدی بهترین کارگردانی است. اگر اسکورسیزی 81 ساله امسال جایزه بهترین کارگردانی را از آن خود کند، مسن ترین کارگردانی خواهد شد که برنده اسکار شده است.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*