کنسرت «اصلی» در ایران برگزار می شود؟

به گزارش پی ام آپ به نقل از ایسنا، محمدمهدی اسماعیلی که همزمان با برگزاری انتخابات شورای اسلامی و خبرگان رهبری در خبرگزاری ایسنا حضور داشت، از استودیوی این خبرگزاری بازدید کرد و دقایقی را به پاسخگویی اختصاص داد. وی در پاسخ به چند سوال خبرنگار ایسنا در خصوص حواشی و مجوزهای موسیقی و ادبیات، پاسخ داد که موضوعات مهم وزارت فرهنگ در دو قسمت منتشر می شود.

وزیر ارشاد دستور بررسی علت لغو اختتامیه جشنواره کوچه را صادر کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در قسمت اول این گفت و گو در پاسخ به خبرنگار ایسنا، از تلاش های این وزارتخانه برای جلوگیری از لغو غیرقانونی کنسرت علیرضا قربانی در اصفهان یاد کرد. جشنواره موسیقی که توسط دیگر ارگان ها در بوشهر برگزار شد، واکنش های زیادی را به همراه داشت، گفت: زمانی که مراسم اختتامیه این جشنواره لغو شد، در خارج از کشور بودم، اما دوستانم مانند هر اتفاق بزرگ و کوچکی این موضوع را به من اطلاع دادند.

وی با اشاره به اینکه در «جشنواره کوچه» کارهای خوبی انجام شد، گفت: ممکن است در یک اجرا مشکلاتی وجود داشته باشد اما کار به اسم جشنواره مردمی شباهت داشت. من گزارش هایی از این اتفاق را دیده ام. هدف اصلی من و دوستانم حمایت از این جنبش های مردمی است. حالا ممکن است در مقطعی مشکلی پیش بیاید. به آقای افروغ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر که فرهنگیان به ایشان اعتماد دارند گفتم. تا هنر و تحقیق این شهر را انجام دهند و به ما اطلاع دهند.

اسماعیلی اضافه کرد: شاید بحث در فضای عمومی مسائل و مشکلاتی داشته باشد و باید جوانب مورد توجه قرار گیرد اما من گفتم لغو تعطیلی این رویداد به طور دقیق بررسی شود و همه آثار هنری مورد ارزیابی قرار گیرند. در چارچوب قوانین موجود حمایت می شود.» گزارش تحقیق و تفحص در این مورد را به صراحت به رسانه ها اعلام خواهیم کرد.

وزیر فرهنگ گفت: استان بوشهر یکی یکی از بهترین استان ها به خصوص در زمینه موسیقی محلی و رسمی است. به همین دلیل به فکر برگزاری چندین جشنواره به هم پیوسته در این شهر هستیم.

مخالفان انقلاب نگران تعامل با هنرمندان هستند. این فقط مربوط به یک فرد خاص نیست

اسماعیلی همچنین در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر بازگشت نصرالله معین نجف آبادی خواننده و برخی هنرمندان دیگر به کشور. یکی مهم‌ترین موضوعات برنامه‌های آن‌ها شامل اجازه دادن به ایرانیان برای رفت‌وآمد راحت‌تر به خارج از کشور و تسهیل در جذب نیرو بود.

وی ادامه داد: فکر می کنم یکی این رویکرد یکی از دغدغه های مخالفان انقلاب اسلامی است، ما ممنوعیتی برای ورود ایرانیان خارج از کشور به کشور نداریم و همه مردم ایران می توانند بیایند و کار کنند.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه سیاست دولت این است که هنرمندان به راحتی به کشور بروند، گفت: ممکن است هنرمندی داشته باشیم که در مقطعی اشتباه کرده باشد، در واقع بسیاری از هنرمندان ارزشمندی که اکنون از آنها به نیکی یاد می کنیم بازیگران قبل از پیروزی اسلام بوده اند. . کاری به دور از انقلاب و نظام ارزشی آن انجام دادند اما الان دارند کار می کنند.

در چارچوب کار کنید، ما شما را متوقف نمی کنیم!

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی فضایی را برای بازگشت ایرانیان خارج از کشور ایجاد کرده است، گفت: هرکس بخواهد در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران کار کند منعی برای کار ندارد زیرا چنین مواردی وجود داشته است. اخیرا.” در رأس وزارت من هنرمندی بود که می گفت 40 سال است که روی صحنه نرفتم اما مجوز کار به او دادیم، تئاتر هم اجرا کرد و الان مجوزهای دیگری هم گرفته است. همین هنرمند حتی برای تشکر از رئیس جمهور کلیپی تهیه کرد اما ما آن را منتشر نکردیم.

دستور وزیر ارشاد در ایران

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه آیا نصرالله معین نجف آبادی پس از بازگشت به ایران مجوز اجرای کنسرت می گیرد یا خیر، گفت: من بر این نکته تاکید می کنم و می گویم روز اول موضوع فقط به شخص ایشان مربوط می شود. به طور دقیق تر، رویه دولت را توضیح دادم. ایران، خوانندگان، هنرمندان، بازیگران و… خانه هر ایرانی خارج از کشور است. هرکسی بخواهد می تواند به ایران بازگردد و فعالیت هایش تابع همان قوانین کلی است که هر هنرمندی در داخل با آن مواجه است.

وزیر فرهنگ تاکید کرد: هدف ما حمایت از هنرمندان در چارچوب قوانین موجود است. شاید چند نفر دیگر نخواهند با این شرایط کار کنند که ربطی به من و وزارت ارشاد ندارد. حکومت مردمی آقای رئیسی نه تنها برای عزیزان مناطق فقیرنشین بلکه برای مردم خارج از کشور نیز هست.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*