گزارش تحلیلی از گنجاندن آگهی های بازرگانی در میانه سریال شبکه خانگی این بازی با دو افراطی برنده شد.

مدتی است که پلتفرم ها بین سریال های درام خود تبلیغاتی پخش می کنند، این رویداد همچنین دارای نکات روشن و تاریک زیادی است که ترازو را به نفع مخاطب و پلتفرم متعادل می کند.

به گزارش شیک تمز، مدتی است که کاربران پلتفرم با پدیده جدیدی مواجه می شوند: پخش تبلیغات. در ابتدای فیلم، سریال و برنامه تبلیغاتی می بینید و گاهی این اتفاق در اواسط پخش می افتد. در نگاه اول، عموم مردم تلویزیون را به یاد می آورند که اغلب شامل تبلیغات تجاری در میان محصولاتش می شود. آیا پلتفرم ها مانند تلویزیون به دنبال درآمد بیشتری هستند؟ برای یافتن پاسخ، روزنامه هفت صبح در گزارشی تحلیلی ماجرا را دنبال کرده است که نشان می دهد تصمیم پلتفرم ها به نفع کاربران است.

تبلیغات از کجا آمده است؟ | در دهه 1970، مخاطبان تلویزیون ناگهان تبلیغاتی را دیدند که در میانه یک سریال پخش می شد. قبلاً تبلیغات فقط در ابتدای هر سریال پخش می شد و این داستان برای برخی جدید بود و برای برخی دیگر نه. آگاهان از طریق شبکه های ماهواره ای زبانی از این روش آگاه بودند. با این حال، این کانال ها همچنان دارای تبلیغات طولانی و متعدد هستند. اکنون و در شبکه سرگرمی خانگی این پدیده نسبتا جدید کاربران را با یک سوال مهم مواجه کرده است که دلیل آن چیست؟ آیا شبکه خانگی نباید با تلویزیون فرق داشته باشد؟ وقتی کاربر حق اشتراک و استفاده از اینترنت را پرداخت می کند، چرا باید هنگام مشاهده محصولات پلتفرم ها با تبلیغات مواجه شود؟

«فیلیمو» نیز مدتی است که پخش تبلیغاتی میان سریال را آغاز کرده است.

چرا تبلیغ ظاهر شد؟ | طی بررسی ها، پاسخی کوتاه اما مهم در مورد چرایی پخش آگهی های تبلیغاتی از سوی پلتفرم ها به دست آمد: هزینه تولید محصولات مختلف (سریال ها و برنامه ها) نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته است. (این را همه ما می دانیم زیرا در این جامعه زندگی می کنیم!) پلتفرم ها برای ادامه حیات منطقی خود پس از افزایش هزینه های تولید دو گزینه دارند: گزینه اول افزایش حق اشتراک است که باید حداقل سه برابر مبلغ فعلی باشد. این اتفاق چندی پیش بود که صدای اعتراض بلند شد. بر اساس این اطلاعیه، حق اشتراک تا حدودی افزایش یافته است. نبود که می تواند درآمد و هزینه های پلتفرم ها را برابر کند. گزینه دوم این است که هزینه اشتراک را افزایش ندهید، بلکه تبلیغات را ابتدا و در وسط محصولات پخش کنید. راستش را بخواهید، در ابتدا می خواستیم بر روی سوال مطرح شده در بالا مانور دهیم: “وقتی کاربر هزینه اشتراک و استفاده از اینترنت را پرداخت می کند، چرا باید هنگام مشاهده محصولات پلتفرم ها با یک تبلیغ مواجه شود؟” پس از شنیدن پاسخ، ما راضی بودیم. چون الان به جای پرداخت چند برابر حق اشتراک از جیب مبارک، کمی بیشتر وقت می گذاریم و تبلیغات را تماشا می کنیم! خدا را شکر کل زمان این تبلیغات فقط چند دقیقه است.

مدتی است که پلتفرم ها در کنار سریال های خود اقدام به پخش تبلیغات می کنند.
برای اولین بار پلتفرم «تماشاخونه» شروع به پخش تبلیغات بین این سریال کرد و با همین وضعیت سریال «پدر گواردیولا» منتشر شد.

مثل تلویزیون است؟ | با این حال، ما نگران هستیم که مدل توزیع تبلیغات در پلتفرم‌ها شبیه تلویزیون نباشد. می دانید که حداقل پنج دقیقه تبلیغات قبل از برنامه ها و سریال های تلویزیونی پخش می شود. این زمان برای توپ های حساس فوتبال سه برابر می شود. در میان محصولات تلویزیونی، نسبت تبلیغات طولانی و کسل کننده است. تاریخ فقط این نیست و در حین پخش فیلم ها، سریال های تلویزیونی، فوتبال و برنامه ها، تبلیغات به صورت زیرنویس در معرض دید عموم قرار می گیرد. ما نگران پایین آمدن سکوها تا امروز هستیم که امیدواریم این اتفاق نیفتد. موضوع دیگری را فراموش نکنیم و آن اینکه بودجه تلویزیون چندین برابر تریبون هاست که بیشتر از بودجه عمومی تامین می شود. پس تلویزیون رایگان نباید سربار مردم باشد! بسیاری از برنامه های تلویزیونی حامیان مالی قدرتمندی دارند. از جمله «پانتولیگ»، «حسینیه معلی»، «شکوفه»، «فوتبال برتر»، «گزارش ورزشی» و ویژه برنامه های مختلف مانند شب یلدا، عید و…

در مورد اسپانسر چطور؟ | شاید با خواندن این گزارش سوال دیگری در گوشه ای از ذهنتان نقش بسته که با وجود تبلیغات در ابتدا و وسط محصولات روی سکوها، پس چرا اسپانسر وجود دارد؟ این تصمیم همچنین برای عدم افزایش هزینه اشتراک در نظر گرفته شده است. حالا گاهی اوقات تبلیغاتی که به صورت بیلبورد در سریال های خانگی می بینیم بد و یا خوب قرار می گیرند بحث دیگری است. طبیعتاً پلتفرم ها باید ایده های جالب تری در این زمینه ارائه دهند. زیرا قبل از عموم، محصول خود آنها آسیب می بیند. این نکته مهم در مورد نمایش های واقعیت و نمایش بازی های خانگی نیز صدق می کند… به طور خلاصه، پلتفرم ها چاره ای جز اتخاذ روش فعلی ندارند و تصمیم فوق با هدف حمایت از کاربران خود با عدم افزایش هزینه اشتراک بوده است.

لطفا همواره همراه شیک تمز باشید

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*